Biała kuchnia. 15 najpiękniejszych realizacji

Biała kuchnia. 15 najpiękniejszych realizacji

Autor: Urszula Tatur
07 lip 2021 09:50

Biała kuchnia nie wychodzi z mody. Biel nadal jest ulubionym kolorem w aranżacji kuchni i doskonale pasuje do mebli w każdym stylu.

Pomimo zmieniających się trendów kolorystycznych w aranżowaniu wnętrz, nic nie zapowiada, aby biel nam się znudziła. O niesłabnącej popularności decydują jej atuty: jest efektowna, świeża, elegancka i ponadczasowa. Niepodważalną zaletą bieli jest uniwersalność – to właśnie ten kolor daje najwięcej możliwości aranżacyjnych i doskonale współgra z zabudową meblową w każdym stylu.Nic więc dziwnego, że biała kuchnia jest nadal najpopularniejszym wyborem w naszych domach.

Piękno bieli jest ponadczasowe, dlatego kuchnia w tym kolorze będzie nas cieszyła przez lata. Biel stwarza również najwięcej możliwości aranżacyjnych, ponieważ dobrze komponuje się z całą gamą kolorów i dekorów. Z łatwością poddaje się odświeżającym zmianom stylistycznym - wystarczy zmienić kolor dodatków, aby odmienić wygląd kuchni. W każdej ze swoich odmian, biała zabudowa meblowa jest elegancka. Biel rozjaśnia wnętrza, optycznie powiększa przestrzeń i sprawia, że kuchnia wydaje się przestronniejsza.

Szczególnie dobrze biel prezentuje się w nowoczesnych stylizacjach kuchennych. Białe fronty szafek kuchennych wyglądają wyjątkowo dobrze w otwartych przestrzeniach, np. kiedy kuchnia jest otwarta na salon bądź jadalnię. Efekt ten podwoi gładka powierzchnia frontów mebli lakierowanych na wysoki połysk, bez zbędnych uchwytów - zagwarantuje rezultat podobny do tego, który daje czysta tafla lustra. W nowoczesnej kuchni biel ( zarówno w połysku, jak i macie) ładnie komponuje się z dekorami o rysunku drewna oraz tak ostatnio modnego marmuru. Takie rozwiązanie sprawia, że nasza kuchnia będzie jasna, ale także ciepła i przytulna w wyglądzie.

Biel to także niekwestionowana królowa kuchni klasycznych. Biała, elegancka kuchnia w bieli, wcale nie jest monotonna i nudna. Wręcz przeciwnie - wprowadza do wnętrz niepowtarzalną atmosferę. Klasyczną, białą kuchnię można ocieplić drewnem, np. w postaci blatu, dzięki temu stanie się ona jeszcze bardziej klimatyczna. Spokojna, stonowana aranżacja kuchennego wnętrza przywodzi na myśl urok domków na sielskiej wsi. Pilastry, kolumny, listwy wieńczące szafki, frezy, zewnętrzne ozdobne zawiasy, stylizowane uchwyty, a w końcu także ozdobna ceramika ustawiona na półkach i w witrynach - wszystko to odpowiednio podkreślone ciepłą, subtelną barwą daje bardzo wyrafinowany, ale jednocześnie kameralny wygląd kuchennego wnętrza. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także