Biała kuchnia w bloku. Zobacz gotowy projekt

Biała kuchnia w bloku. Zobacz gotowy projekt

Autor: Urszula Tatur
26 sie 2016 18:52

Kuchnia pełni wszystkie niezbędne funkcje, a zarazem prawie nie zwraca na siebie uwagi. To jasne, bardzo eleganckie wnętrze jest prawdziwym wcieleniem dyskrecji.

Właścicielka mieszkania - architekt Katarzyna Uszok-Adamczyk, na co dzień ma dość emocji. Praca projektanta to wyzwanie. To nie tylko znajomość trendów i przełamywanie utartych schematów – trzeba też rozumieć potrzeby klientów i spełnić je, co nie zawsze jest łatwe. Dlatego zależało jej, aby mieszkanie, do którego wraca, było spokojne i dawało wytchnienie.

Wyborem oczywistym była biel – kolor uniwersalny, stonowany, a przy tym niezwykle podatny na stylistyczne wariacje. W duecie z czernią stworzył wygodną przestrzeń życiową idealną dla trzyosobowej rodziny. Choć we wnętrzu panuje monochromatyczna kolorystyka i brak tu nadmiaru kolorów czy faktur, nie jest ono ani nudne, ani jednostajne. Wbrew pozorom wcale nie wydaje się też puste. To przede wszystkim zasługa czarnych blatów, które nadają wnętrzu charakter i przełamują sterylny chłód białych szafek wykonanych z MDF-u. Styl wnętrza wyznaczają też subtelne dodatki, które projektantka dobiera z wielką starannością. Zabawa nimi daje jej bowiem ogromną radość.

Zadaniem ascetycznych, zupełnie prostych kuchennych mebli z połyskiem jest odbijanie jak największej ilości światła, które dla projektantki ma ogromne znaczenie. Nie lubi ona bowiem ciemnych, niedoświetlonych wnętrz. Tu słońce gości cały dzień, ponieważ mieszkanie ma ekspozycję wschodnio-południowo-zachodnią.

Kuchnia została otwarta na salon. Po zburzeniu jednej ściany powstało jasne i przestrzenne pomieszczenie z wyodrębnionym miejscem na jadalnię. Z uwagi na małe dziecko oraz prowadzony przez właścicieli tryb życia takie rozwiązanie wydało im się najbardziej optymalne. Projektantka podczas pracy w kuchni może bez problemu zerkać na półtorarocznego synka podczas zabawy w salonie. Z uwagi na fakt, że kuchnia stanowi integralną część otwartej przestrzeni, jej kolorystyka została dopasowana do mebli w salonie.

Zabudowa kuchenna wykorzystuje niemal każdy centymetr przestrzeni. Ukryto w niej sprzęty AGD – lodówkę, piekarnik i zmywarkę. Do czarnego blatu dopasowano zlewozmywak w podobnym odcieniu. Całość spinają ciemne parapety, które, podobnie jak blaty – wykonano z granitu. Są nie tylko eleganckie, ale też bardzo wytrzymałe.

Kuchnię z salonem łączy stół jadalniany. Na co dzień jest to miejsce spożywania rodzinnych posiłków. Wokół niego toczy się także życie towarzyskie. Gdy przychodzą goście, właściciele wysuwają go na środek salonu, aby wspólne biesiadowanie było jak najbardziej komfortowe. Jest to jednak tylko jadania „zimowa” bo od wiosny do jesieni rodzina wolny czas spędza głównie na tarasie.

Projekt wnętrza: arch. Katarzyna Uszok

Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Tekst: Alicja Pietrowska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także