×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Biała kuchnia w domu. Zobacz gotowy projekt

Biała kuchnia w domu. Zobacz gotowy projekt

Autor: Urszula Tatur
07 marz 2017 07:18

Nowoczesna kuchnia nie musi być nudna. Wystarczą nietypowo zaaranżowane meble, intrygujący detal i serce włożone w urządzanie. Wtedy można się zakochać nawet we wnętrzu, które zazwyczaj kojarzy się z codziennymi obowiązkami.

Inwestorzy, młode małżeństwo z dwójką dzieci długo zastanawiali się nad tym jak powinna wyglądać kuchnia ich marzeń. Zadanie nie było łatwe ponieważ pogodzenie gustu i wymagań kilku zupełnie różnych osób to spore wyzwanie. Zdecydowali się więc poprosić o pomoc architektkę Renatę Modrzyńską-Kasiak, która poradziła sobie z nim znakomicie. Powstało wnętrze jasne, nowoczesne, ale zarazem sprzyjające rodzinnej integracji. Najwięcej czasu spędza tu gospodyni, która uwielbia piec ciasta. Pieczenie to sposób na relaks, a przy okazji metoda na wprowadzenie miłej atmosfery w całym domu. Kuchnia jest otwarta na salon więc, gdy aromat świeżo upieczonego ciasta subtelnie unosi się w mieszkaniu – humor wszystkim od razu się poprawia.
Aby zapewnić pani domu wygodę podczas gotowania, a całej aranżacji elegancki i estetyczny wygląd, meble kuchenne zostały uzupełnione o wysoką zabudowę. Znajduje się niej ukryte wejście do spiżarni. Taka lokalizacja nie jest przypadkowa. Dla osób postronnych to kolejny front kuchenny, dla pani domu zaś drzwi do jej prywatnego królestwa. Dodatkowe, pojemne pomieszczenie do przechowywania, pozwoliło na więcej swobody podczas aranżacji pozostałych elementów zabudowy.
Aby dość wąskie wnętrze nabrało lekkości, projektantka postanowiła zrezygnować z górnego ciągu szafek. Dzięki temu zyskano przestrzeń, którą można było ciekawie wykorzystać. Główną ozdobą kuchni jest ściana nad blatem z motywem dmuchawca delikatnie skąpanego w kroplach deszczu. Początkowo wzór miał być zupełni inny, ale gdy gospodyni zobaczyła podobną w którymś z wnętrzarskich czasopism, wiedziała, że musi ją mieć. Za sprawą dużego kontrastu szyby z meblami kuchnia nabrała wyrazu a idealnie dopasowane szkło pięknie się prezentuje na tle otwartej strefy dziennej.
Pomysłowym rozwiązaniem jest także barek z wygodnymi hokerami. Podwyższona konstrukcja zasłania nieco blat roboczy, dzięki czemu kuchnia zawsze prezentuje się w elegancki sposób. Może on w zależności od potrzeb pełnić funkcję stołu jadalnianego, biurka do pracy, a również dodatkowego blatu kuchennego.
Bardzo ważną rolę we wnętrzu pełnią kolory. Chłodna biel, czerń i niebieski, tworzą we wnętrzu spokojną, zrównoważoną aurę. Pomimo użycia chłodnych odcieni we panuje tu dość domowy klimat. Przełamaniem stonowanej kolorystyki są niebieskie akcenty oraz duża ilość sztucznego oraz naturalnego światła.

PROJEKT WNĘTRZA: ARCH. RENATA MODRZYŃSKA-KASIAK

TEKST: ALICJA PIETROWSKA
STYLIZACJA: MARTA USTYMOWICZ
ZDJĘCIA: BARTOSZ JAROSZ
DO SESJI WYKORZYSTANO PRODUKTY Z SIECI SKLEPÓW HOME&YOU

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także