×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Biała kuchnia z jadalnią. Zobacz gotowy projekt

Biała kuchnia z jadalnią. Zobacz gotowy projekt

Autor: Urszula Tatur
Dodano: 21 lis 2017 18:15
Zaktualizowano: 22 lis 2017 09:51

Biała kuchnia stanowi subtelne tło dla aranżacji otwartej strefy dziennej. Mocnym akcentem stylistycznym są tu kolorowe dodatki. Słoneczny odcień żółtego rozświetla przestrzeń i sprawia, że codzienne powroty do domu są zawsze miłe i przyjemne.

Głównym założeniem projektu było stworzenie wnętrza, które stanie się miejscem rodzinnych spotkań, ale i azylem po męczącym dniu pracy. Dlatego zdecydowano się na otwartą strefę dzienną, bez wyraźnych podziałów między kuchnią, jadalnią i salonem. Optyczne granice między poszczególnymi strefami wyznaczają tu użyte w aranżacji materiały: klimatyczna cegła i postarzane drewno rodem z loftów w części wypoczynkowej oraz lakierowany na wysoki połysk mdf – w części kuchennej. Całość prezentuje się jednak lekko, nowocześnie, a równocześnie wytwornie. Odważne wybory w kwestii materiałów równoważy bowiem niezwykle spokojna, niemal neutralna kolorystka bazująca na odcieniach bieli, szarości i beżu. Słoneczny odcień żółtego pojawia się jedynie jako akcent rozświetlający tę spokojną aranżację.

Chociaż kuchnia stanowi sporą część przestrzeni dziennej, to udało się ją z powodzeniem wpleść w aranżację strefy wypoczynkowej. To zasługa bieli, która pozwoliła nie tylko zachować neutralny charakter aranżacji, ale też dodała jej elegancji. Dodatkowo użyte w niej materiały nie tylko efektownie się prezentują, ale też są po prostu praktyczne. Laminowane panele na podłodze czy lakierowany MDF w zabudowie kuchennej łatwo utrzymać w czystości. Z kolei drewniany blat wizualnie ociepla nowoczesną zabudowę wprowadzając do kuchni przytulny, domowy klimat.

Prosta, nowoczesna forma zabudowy kuchennej i kolory zbieżne z kolorystyką ścian sprawiają, że jest ona neutralna wobec aranżacji salonu, a strefy robocze pozostają niemal niewidoczne. Wrażenie ładu potęgują regularne podziały bezuchwytowych frontów szafek. Dzięki ich zminimalizowaniu oraz zachowaniu dużych gładkich powierzchni, pojemna zabudowa kuchenna prezentuje się niezwykle subtelnie w otwartej przestrzeni dziennej. Oryginalnym pomysłem są głębokie szafki ulokowane tuż pod sufitem. Ich zadaniem jest wizualne wydłużanie pomieszczenia, przy okazji ukrywają również wszystkie nieestetyczne elementy instalacji. Równie ciekawym rozwiązaniem jest wysoki słupek z lodówką wieńczący zabudowę od strony wejścia. Pozwolił on bowiem dobudować ściankę, która optycznie oddzieliła część dzienną od reszty domu. Dodatkowo została ona pomalowana czarną farbą tablicową, stają się tym samym miejscem, gdzie domownicy mogą pozostawiać ważne wiadomości lub miłe wyznania.

Miejscem szczególnym jest tu urocza jadalnia z tapicerowanym siedziskiem. Stanowi ona integralną część zabudowy kuchennej, ale też subtelnie zaznacza salonowy charakter tej przestrzeni. Loftowe dodatki i kolorystyczne akcenty stanowią już wyraźne nawiązanie do stylistyki części wypoczynkowej, przypominając, że w aranżacji otwartej strefy dziennej nie ma miejsca na przypadek, a z pozoru różne materiały czy style można śmiało łączyć.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także