PARTNER PORTALU
Brązowa kuchnia: wciąż modna aranżacja wnętrza

Brązowa kuchnia: wciąż modna aranżacja wnętrza

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 maj 2009 09:40

Na życzenie mieszkańców tego domu jednym z najważniejszych elementów wystroju kuchni stało się... wielkie lustro. Dzięki niemu kuchenna przestrzeń zdaje się nie mieć końca.

Właściciele domu chcieli go urządzić w stylu, którego nie imałyby się czas i przemijające trendy architektonicznej mody. Wobec takich oczekiwań najlepszym kierunkiem okazał się mariaż klasyki z nowoczesnością. W jego ramach proste, geometryczne formy kuchennej zabudowy współgrają z tradycyjną kolorystyką (ochra, beże, brązy) i naturalnymi materiałami (drewno, granit, gres, szkło).

Do tego swoistego stylistycznego synkretyzmu należy jeszcze dodać subtelną japońską nutę. Odnaleźć ją można w ceramicznych detalach i prostokątnych, ascetycznych kształtach mebli.

Długi blat roboczy

Przy ścianie pod ogromnym, trójdzielnym oknem stanęły szafki dolnej zabudowy zakończone nieco wyższym słupkiem z wbudowaną kuchenką mikrofalową. W długim blacie roboczym umieszczony został zlewozmywak. Obok – już w krótkim ciągu zabudowy – znalazła się rozbudowana strefa gotowania.

Na wyraźne życzenie właścicieli oprócz płyty ceramicznej zamontowano specjalny grill do steków, ułatwiający szybkie i zdrowe gotowanie. Mięso po prostu kładzie się bezpośrednio na płytę, bez konieczności używania tłuszczu. Lodówka side by side i spiżarniana szafka nad nią są na tyle pojemne, że zakupy spożywcze można robić nie częściej niż raz w tygodniu.

Lustro na ścianie w kuchni? 

W tej kuchni uwagę przyciąga jednak tafla lustra wypełniająca w całości jedną ze ścian. To dzięki niemu można odnieść wrażenie, że krzątająca się tu osoba znajduje się w ogromnej, otwartej przestrzeni, zewsząd otoczona widokiem z okna.

Ta otwartość w pełni wpisuje się w styl życia młodych domowników, którzy nie chcą traktować kuchni jak miejsca odosobnienia. Wymownym symbolem ich potrzeby nieustającego kontaktu ze światem wydaje się telefon, ustawiony na wyspie-szafce oddzielającej przestrzenie kuchni i jadalni.

Gotując i przyrządzając posiłki można tu nie tylko gawędzić ze znajomymi czy rozmawiać przez telefon, ale też posłuchać razem muzyki - w pobliżu jadalnianego stołu znajdują się głośniki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także