×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ciemna zabudowa kuchenna: postaw na kontrasty

Ciemna zabudowa kuchenna: postaw na kontrasty

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
07 cze 2010 11:02

Jaki jest Twój ulubiony kolor? Od tego pytania projektantka Ewelina Para zaczyna rozmowy ze swoimi klientami. Bo, jak mówi, umiejętne operowanie barwami otwiera nieograniczone spectrum aranżacyjnych możliwości.

Zasada jest prosta: duże płaszczyzny pomalowane na intensywny kolor stosujemy w miejscach, które chcemy wysunąć na pierwszy plan, skupić na nich wzrok. Tutaj wybór padł na amarant, a wyeksponowaną strefą stała się wiodąca do łazienki ściana.

Jako że to niewielkie (48 m2) lokum, kuchnia stanowi elegancki margines mieszkalnej przestrzeni, otwarty na salon. Projektantka zadbała o jej dyskretny, niekuchenny wyraz: fronty szafek są wykonane z MDF-u w kolorze ekskluzywnego drewna wenge, na zewnątrz nie widać żadnych gadżetów, a jedyne nieosłonięte sprzęty to umieszczony w słupku piekarnik (firma Bosch) i mikrofalówka (Whirlpool).

Ciemna zabudowa kuchni i fiole na ścianach

Ciemna barwa zabudowy współgra nie tylko z królewskim amarantem, ale też podłogą z palisandru. Żeby kuchnia nie przekształciła się w ciemny, klaustrofobiczny zakątek, meble wyłaniają się z pomalowanych na biało ścian.

Z tych samych powodów zastosowano jasny blat i – aby przydać zabudowie lekkości – powierzchnia nad nim została pokryta podświetloną szybą. Zdobi ją gałązka w amarantowym (nie mogło być inaczej) kolorze.

Do tej samej barwy nawiązują obicia krzeseł ustawionych przy stoliku jadalnianym. Całość stanowi wysmakowaną kompozycję, zdominowaną grą dwóch kolorów: fioletu w odcieniu amarantu i ciemnego brązu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także