PARTNER PORTALU
Drewno w kuchni. 15 wnętrz, które Cię zachwycą

Drewno w kuchni. 15 wnętrz, które Cię zachwycą

Autor: Urszula Tatur
19 sie 2020 12:25

Drewno w kuchni gości nie od dziś. Nie zawsze jednak cieszy się tak ogromna popularnością jak obecnie. Zobaczcie 20 pięknych kuchni z drewnem w roli głównej.

Drewno w aranżacji kuchni jest od zawsze w modzie, teraz trafia do nas w nowoczesnej odsłonie. Zastosowane w kuchni świetnie sprawdzi się z dodatkami w najmodniejszych kolorach
i nigdy nam się nie znudzi.

Czytaj także: Kuchnia w kolorze drewna. 12 pomysłów na modną zabudowę kuchenną

W aranżacjach kuchennych niezmiennie dominują dekory drewna. Subtelny urok, dyskretne piękno i ponadczasowość sprawiają, że chętniej wybieramy te w jasnej, stonowanej kolorystyce, które nie tylko są rozwiązaniem bezpieczniejszym aranżacyjnie, ale nadają wnętrzom przestronności. Dekory w jasnych odcieniach drewna to idealny sposób, aby optycznie rozjaśnić pomieszczenie i nadać mu przestronności. To bezpieczne rozwiązanie w przypadku rozbudowanej zabudowy meblowej, pozwalające ustrzec się efektu przytłoczenia.

Dekory ciemnego drewna najlepiej prezentują się w klasycznych, stylowych aranżacjach. Choć wyróżniają się wyrafinowaną elegancją, również wnoszą do wnętrz atmosferę ciepła i naturalności. Dzięki ciemnemu wybarwieniu meble sprawiają wrażenie bardziej solidnych. Niezależnie od wybranej tonacji - dekory drewna to zawsze najlepszy sposób na wykreowanie wnętrza, które będzie nie tylko ponadczasowe, ale naturalne i pełne ciepła.

Zobacz też: Płytki nad blatem. 12 świetnych pomysłów na ściany w kuchni

Drewno lubi także duety. Połączenie bieli i drewna to jedno z najbardziej uniwersalnych i pięknych zestawień aranżacyjnych. To także mariaż dwóch aktualnych trendów – wracającej do łask i znowu docenianej przez projektantów bieli oraz wzorów inspirowanych naturą, które wpisują się w filozofię biophilic, uwzględniającą we wnętrzach związek człowieka z przyrodą.

Biel bez towarzystwa może wyglądać zbyt sterylnie. Wzór drewna stosowany bez umiaru może zmniejszyć optycznie i przytłoczyć przestrzeń. Razem za to pozwolą wykreować wnętrze, w którym wszystko pozostanie w równowadze – elementy wzorzyste i gładkie, ciemniejsze i ultrajasne. Możemy bezpiecznie bawić się proporcjami i szukać dla siebie najlepszych rozwiązań.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także