PARTNER PORTALU
Elegancka kuchnia w apartamencie. Ten projekt zachwyca

Elegancka kuchnia w apartamencie. Ten projekt zachwyca

Autor: Redakcja
31 lip 2019 12:59

Dobry design, luksusowe materiały, elementy stylu industrialnego i klasyczne formy. To wszystko odnajdziemy w projekcie tej wyjątkowej, otwartej kuchni połączonej z jadalnią.

Efekt? Stylowa, reprezentacyjna, a jednoczenie spersonalizowana przestrzeń. Nie tylko do przygotowywania i spożywania posiłków. To przestrzeń otwarta na codzienne życie jej mieszkańców, ale i na niecodzienne połączenie pozornie odległych stylistyk. W tym dwupoziomowym apartamencie, właśnie w części kuchenno-jadalnianej parter jest otwarty na dwie kondygnacje, dzięki czemu kuchnia widoczna jest nie tylko z salonu, ale także z antresoli. Przestrzeń dobrze doświetlają cztery rzędy okien dachowych, co potęguje wrażenie przestronności.

Integralną część tej otwartej przestrzeni stanowią schody prowadzące na piętro, zbudowane z typowych dla stylistyki softoloftowej materiałów: szkła, metalu i drewna. Wąski, wysoki fragment ściany za nimi, będący umowną granica między strefą kuchenną, a wypoczynkową wykończono białym marmurem Carrara, który ponownie pojawia się na ścianie nad blatem kuchni. Zarówno materiały, jak i formy zastosowane w aranżacji są charakterystyczne dla różnych stylistyk. Podobnie dobór kolorów oparty został na zasadzie kontrastu. I tak, pod jednych dachem, w estetycznej symbiozie występują klasyczne akcenty jak i industrialne formy. Te pierwsze dominują w strefie wypoczynkowej, w kuchni natomiast pojawiają się jako akcent. To wspomniany marmur nad blatem, czy obudowa wyspy wykonana z grafitowych paneli ozdobionych stylowym frezem.

Stylistykę industrialną w kuchni reprezentuje cylindryczny okap wyspowy ze stali w czarnym wykończeniu; ścienne podłączenie i mocowanie na stalowych linkach dodatkowo akcentują nieco surowy charakter aranżacji. Z okapem świetne korespondują czarne lampy wiszące – to kultowy model Beat Fat marki Tom Dixon – oświetlające stół z surowym drewnianym blatem wspartym na metalowym stelażu.

Sama zabudowa kuchenna przybrała nowoczesny, minimalistyczny charakter. Szafki zamknięte gładkimi, białymi taflami frontów wtopiły się w płaszczyznę ściany, dostosowując się nawet do nachylenia skosu dachowego. Mimo że oferują mnóstwo miejsca do przechowywania oraz mieszczą wszystkie sprzęty AGD, to zachowują neutralnych charakter. Stanowią tło, które świetnie eksponuje pozostałe, wyraziste elementy aranżacji. Podobnie jest w strefie roboczej, zdominowanej przez minimalizm oraz kontrastowe połączenie bieli (szafek oraz ściany nad blatem) i czerni (to kolor blatu, zlewozmywaka i baterii).

Projekt: arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska

Tekst: Anna Usakiewicz
Zdjęcia: Bartosz Jarosz
Stylizacja: Alicja Pietrowska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także