×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Elegancka kuchnia w czerni - zobacz piękny projekt wnętrza

Elegancka kuchnia w czerni - zobacz piękny projekt wnętrza

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
06 sie 2018 10:37

Zaprojektowana z myślą o miłośnikach nowoczesnych aranżacji kuchnia to królestwo czerni. Jej wytrawny wizerunek ociepla drewno oraz żywa zieleń.

Duża i przestronna kuchni urzeka eleganckim wyglądem. To zasługa satynowej czerni, która zdobi akrylowe fronty zabudowy meblowej. Jej monolityczny charakter przerywają fazowane krawędzie, które uwidaczniają piękno drewna i rozjaśniają czarną powierzchnię. Zwieńczeniem kuchni jest 12mm czarny blat wykonany ze spieku kwarcowego z pięknym użyleniem, którego wzór, w strefie mokrej, przechodzi na ścianę nad blatem. Zarówno kolorystyka, jak i użyte w aranżacji materiały są zgodne z najnowszymi trendami, dzięki czemu kuchnia prezentuje się niezwykle efektownie - opowiada Aneta Janicka z A&K Kuchnie. Same fronty, choć czarne, są wbrew pozorom łatwe w czyszczeniu, co ma znaczenie dla osób, które lubią gotować – dodaje.

Kuchnia jest bowiem nie tylko efektowna, ale też funkcjonalna. W wysokiej zabudowie zaprojektowana została strefa przechowywania oraz przewidziane miejsce na kuchenne urządzenia, wśród których znalazł się piekarnik parowy z szufladą do Sous Vide. Dostęp do produktów ułatwiają szuflady wewnętrzne oraz kosze narożne. Wyposażenie mebli jest w kolorze antracytowym z drewnianymi dodatkami, co dodaje klasy i charakteru temu niezwykle funkcjonalnemu rozwiązaniu. Wysoka zabudowa daje też możliwość wyeksponowania sprzętów AGD, które pięknie się komponują z kolorystyką mebli i są na takiej wysokości, że wygodnie się z nich korzysta. Dla miłośników wina jest tu wysoka, otwarta szafka w kolorze dębu, której skośne półki nadają eleganckiemu wnętrzu dynamiki.

Kuchnię od salonu oddziela praktyczny półwysep, na którym zlokalizowano strefę przygotowywania posiłków. Pod obszernym blatem z nowoczesną płytą grzewczą znalazły się pojemne szuflady na kuchenne akcesoria i naczynia do gotowania. Od strony salonu zaprojektowano witryny z przyciemnionym szkłem oraz miejsce do spożywania posiłków. Nad półwyspem są donice na świeże zioła. Wykonane z tego samego spieku kwarcowego co blat, nie tylko estetycznie komponują się z całą zabudową, ale też są odporne na wilgoć i dają odpowiednie warunki dla żywych roślin. Całość wieńczą niezwykle efektowne okapy dekoracyjne w miedzianym kolorze, które wybrano z oferty marki Falmec.

Projekt wnętrza: A&K Kuchnie. Zdjęcia: Adam Pietrusiak

Czytaj także Przechowywanie w kuchni - 15 pomysłów na szuflady

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także