
Gdzie szukać inspiracji na remont kuchni?
Ludzka kreatywność i chęć tworzenia innowacji stała się prowodyrem do wielkich odkryć i światowych rozwiązań. Otwartość na nowe style i chęć ciągłego eksperymentowania przyczyna się do niezwykle estetycznych i przełomowych rozwiązań - również w branży wnętrzarskiej. To dzięki temu nasze mieszkanie przesiąknięte jest magią, która powoduje, że chętniej wypowiadamy znane słowa - nie ma to jak w domu!

Co jednak zrobić, gdy brakuje nam pomysłu na to wyjątkowe, oryginalne wnętrze? Gdzie szukać inspiracji na remont kuchni, gdy chcemy, aby ta stała się przytulnym, funkcjonalnym kątem?
Porada I: przemyśl projekt.
Jesteśmy otoczeni milionem bodźców i inspiracji, które docierają do nas z telewizji, mediów i od naszych znajomych. W tym natłoku zapominamy, że inspiracją do remontu… możemy być my sami!
Pamiętaj, że żaden architekt, znajomy, katalog czy doradca nie zna twoich potrzeb i oczekiwań tak dobrze, jak ty sam.
Nie jest bowiem tajemnicą, że każdy z nas jest zbiorem indywidualnych upodobań, które są głównym źródłem powstania wyjątkowych i różnorodnych wnętrz. W końcu za każdym dodatkiem, kolorem i akcentem w naszej kuchni stoi nasze doświadczenie, emocje i wspomnienia, które warto wykorzystywać podczas tworzenia projektu. Pamiętaj, że podstawą w aranżacji każdego wnętrza jest… Twój komfort i poczucie bezpieczeństwa. Jeśli w pierwszym kroku nie weźmiesz pod uwagę swoich potrzeb i upodobań, najpewniej czeka Cię jeszcze wiele dalszych, kosztownych i niekończących się remontów.
Twoja przyszła kuchnia ma być przede wszystkim funkcjonalnym kątem, który spełni potrzeby całej rodziny. Dlatego też zastanów się jakie elementy są dla ciebie niezbędne, czy preferujesz surowy, loftowy styl czy skandynawski minimalizm? Skonfrontuj wszystkie te cechy i sprawdź, czy wybrany styl realizuje te założenia.
Ponadto, odpowiedz sobie na pytania:
• Co rozumiesz poprzez określenie “własny kąt”? Jakie dodatki do kuchni https://emako.pl/pol_m_Kuchnia-1107.html pozwolą ci uwierzyć, że Twoja kuchnia jest funkcjonalna?
• Jakie elementy są dla Ciebie niezbędne? Jaki sprzęt planujesz umieścić w swojej kuchni?
• Które dodatki uważasz za zbędne, co ci się nie podoba, co wpływa na Twoje (również negatywne) emocje?
Porada II: przeanalizuj znane wnętrza.
Na świecie spotykamy się z setkami pięknych, znanych miejsc, które uchodzą za kultowe. Obok paryskiego Luwru zachwycamy się operą wiedeńską i rzymskimi malowidłami Michała Anioła. Wszystkie znane wnętrza, które są dziełem wizjonerów, historycznych twórców i malarzy, są studnią inspiracji dla każdej, planującej remont, osoby. Wszystkie te elementy inspirują nas pod kątem połączeń kolorystycznych, zdobień, podpowiedzą jakie materiały warto wykorzystywać. Od antyku, gdzie królowała geometria, biel i żłobienia, po złote i strojne rokoko - zabytki, dzieła i ogólnie rozumiana sztuka może stać się doskonałym tłem dla naszych wnętrz.
Pomocne mogą okazać się też wnętrza z wielkiego ekranu - poczynając od loftowej kuchni Monici z serialu Przyjaciele, po minimalistyczny kuchenny kącik filmowej Holly ze Śniadania u Tiffany'ego. Ponadto, co sprawniejsze oko znajdzie inspiracje w niewielkich dodatkach, które do dziś definiują współczesne wnętrza (np. plakaty samochodów z baru w Pulp Fiction).
Porada III: zapytaj architekta.
Architekt niesie za sobą dwie, znaczące zalety. Po pierwsze - potrafi spojrzeć na Twój projekt z boku, zauważając pewne niedociągnięcia, błędy czy niespójności. Drugie spojrzenie pozwoli Ci dostrzec pewne mankamenty pomysłu, a co za tym idzie - zmniejszy ryzyko wpadki. Po drugie - na bazie doświadczenia i znajomości trendów pozwoli ci wskazać nowe, funkcjonalne rozwiązania, które w kuchni zdają się być szczególnie ważne. Dzięki niemu uzyskasz odpowiedzi na pytania, takie jak:
• Jakie stylowe dodatki do kuchni wpiszą się w Twój styl? Które z nich znajdziesz w sklepie Emako?
• Jak zyskasz dodatkową przestrzeń do kulinarnej pracy?
• Które miejsca potrzebować będą dodatkowego oświetlenia?
Ponadto architekt pomoże rozwiązać ci aranżacyjne problemy, proponując przy tym cząstkę siebie - kto wie, może wyjątkowo inspirującą?