×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Idealnie biała kuchnia. Aneks kuchenny dla wymagających

Idealnie biała kuchnia. Aneks kuchenny dla wymagających

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
28 lut 2014 08:12

Precyzyjnie rozplanowana przestrzeń, niewielka, ale funkcjonalna kuchnia, całość skąpana w jasnych, świeżych kolorach. Jest tu wszystko czego potrzebuje rozpoczynająca samodzielne życie dziewczyna.

Apartament o powierzchni ok. 70 m2 od podstaw zaaranżowany został na potrzeby studentki, która dzięki niemu rozpoczyna życie na własną rękę. Zaproszeni do współpracy architekci postanowili całkowicie zmienić zastany układ pomieszczeń i stworzyć wnętrze o wyraźnie zaznaczonych strefach funkcjonalnych, ale otwarte i niestandardowe. Kluczem do sukcesu okazała się... zmiana kształtu łazienki.

Przestronny salon i otwarta kuchnia

Jej okrągły obrys jest teraz centralnym punktem aranżacji, dookoła niego znalazły się pozostałe strefy mieszkania. Część dzienna obejmuje przestronny salon i otwartą kuchnię. Wdzięcznym elementem są tu ogromne okna, dzięki którym wnętrze cały dzień jest pełne światła. Wrażenie jasności potęguje dobór kolorów, dominuje biel i delikatne odcienie szarości, przełamane akcentami naturalnego drewna. Wśród takiej świeżej i nieco chłodnej gamy barw młoda gospodyni czuje się najlepiej.

Strefa ściśle kuchenna nie jest zbyt duża, wystarczająca jednak by w ergonomiczny sposób rozmieścić niezbędne urządzenia. Wysokie szafki razem z wbudowanymi urządzeniami AGD znalazły się w specjalnie w tym celu utworzonej wnęce.

Dolna zabudowa i szafki wiszące gwarantują dość miejsca na kuchenne przybory. Powierzchnia blatu roboczego została natomiast powiększona dzięki wyspie kuchennej. Tutaj umieszczona jest płyta grzejna, tutaj też zaplanowano dwuosobowe miejsce jadalniane. W kuchni zastosowana została cała gama połyskliwych powierzchni.

Szafki kuchenne na wysoki połysk

Fronty szafek, oczywiście białe, wykonane są z płyty lakierowanej na wysoki połysk, błyszczą też powierzchnie granitowych blatów i szkło. To ostatnie występuje tutaj w kilku rolach, przede wszystkim jako – modna ostatnio – alternatywa dla płytek nad blatem roboczym. Oświetlone od góry szkło stwarza wrażenie głębi, a także porządku i chłodnej elegancji, która cechuje aranżację całego apartamentu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także