
Jak oddzielić kuchnię od salonu? Ładne aranżacje, zdjęcia
Stół w jadalni, wyspa, półwysep, ścianka telewizyjna, a może regał czy lamele? Pomysłów, aby oddzielić salon od kuchni w otwartym mieszkaniu czy domu jest sporo. Pokazujemy kilka naprawdę dobrych!

- Kuchnia oddzielona od salonu stołem i krzesłami
- Kuchnia w salonie. Oddziela je od siebie mały półwysep
- Salon z kuchnią - oddziela je od siebie elegancka wyspa
- Świetny duży dom: kuchnię od salonu oddziela wyspa i sofa ustawiona plecami
- Duży stół i kolorowe krzesła: tak kuchnię od salonu oddzielono w tym domu
- Ciekawy pomysł na oddzielenie salonu od kuchni: heksagonalna dekoracja
- Ścianka telewizyjna oddziela salon od kuchni
Nawet w otwartej części dziennej, w której salon, kuchnia i jadalnia stanowią jedną całość, dobrze jest oddzielić kuchnię od strefy wypoczynku, czyli salonu. Można to zrobić tylko wizualnie, np. wyodrębniając części kolorami, materiałami. Można też postawić mebel czy inny element, który lekko odgrodzi kuchnię od pokoju dziennego.
Zobaczcie, co proponują architekci wnętrz na oddzielenie salonu od kuchni. Oto inspiracje!
1. Kuchnia oddzielona od salonu stołem i krzesłami

Właściciele tego 70-metrowego mieszkania marzyli o minimalistycznym i funkcjonalnym wnętrzu w kolorach, w których łatwo im będzie odpoczywać. Architektka wnętrz wybrała stonowaną kolorystykę składającą się beży, szarości i akcentów ożywiającego błękitu.
Zburzono tu oddzielająca kuchnię od salonu ścianę. W wyniku tej modernizacji właściciele zyskali przestronną strefę dzienną, w której mogą przebywać w swoim towarzystwie lub gości, wspólnie coś robić i wygodnie wypoczywać. Salon od kuchni oddziela tylko rodzinny stół z krzesłami.
Zobacz całe mieszkanie: 70-metrowe mieszkanie: biała kuchnia i jasny salon z drewnem
2. Kuchnia w salonie. Oddziela je od siebie mały półwysep

Apartament o powierzchni ok. 40 m2 zlokalizowany jest na 14 piętrze nowoczesnej wieży na Zaspie. Kolorystyka wnętrza to odcienie beży, ciepłe szarości, delikatne akcenty bieli i czerni. Elementy drewniane wykonano z bielonego dębu, dzięki czemu wnętrze wygląda lekko i nie „obciąża” przestrzeni.
Detalem skupiającym główną uwagę jest zdecydowanie frezowana i zaoblona wyspa kuchenna, w której wydzielono miejsce do siedzenia. Oddziela ona kuchnię od salonu.
O tym małym mieszkaniu pisaliśmy tutaj: Jasne wnętrze w Gdańsku: beżowa sofa w salonie i stylowa kuchnia!
3. Salon z kuchnią - oddziela je od siebie elegancka wyspa

Dom o powierzchni 200 m2 znajduje się pod Warszawą. Zachwyca subtelną, elegancką, a zarazem przytulną, ciepłą aranżacją. We wnętrzu styl modern classic tworzy piękną kompozycję ze stylem południowym – śródziemnomorskim.
Otwarta strefa dzienna na parterze tworzy dwie, niezależne od siebie części – kuchenną oraz salonową. Dzięki temu aneks kuchenny z jadalnią są połączone ze strefą wypoczynku, ale nie przenikają się, pozwalając cieszyć się funkcjonalnością i przeznaczeniem każdej z nich.
Funkcjonalna wyspa, która zdobi okładzina z naturalnego kwarcytu, wyznacza granicę między strefą przygotowywania posiłków a jadalnią.
Ten piękny dom opisywaliśmy tutaj: Dom w stylu modern classic. Kolor biały w kuchni, szary w salonie. Wnętrze dla rodziny!
4. Świetny duży dom: kuchnię od salonu oddziela wyspa i sofa ustawiona plecami

Parterowy dom ma powierzchnię 240 m2. Wysokie na 3,4 m pomieszczenia otwierają się na otoczenie dużymi oknami.
Sposób rozwiązania kuchni, a zwłaszcza relacja tej strefy do całości salonu, to jeden z moich ulubionych elementów projektu – mówi z uśmiechem Marta Drzymała, autorka projektu. Fornirowane meble z bardzo pojemnymi szafkami zachwycają fakturą naturalnego drewna, a za sprawą ciemnej barwy harmonizują z portretem. Kuchnię od salonu oddziela piękna wyspa. W jej skrajnej części znalazł się barek z kieliszkami i mocniejszymi trunkami.
Ten piękny dom możesz zobaczyć tutaj: Dom dla rodziny. Nowoczesny salon, elegancka kuchnia. Piękne wnętrze!
5. Duży stół i kolorowe krzesła: tak kuchnię od salonu oddzielono w tym domu

145-metrowy dom dla pięcioosobowej rodziny. Projektantka Marta Meresińska ze Studia Niebyle zaprojektowała go dla siebie.
Fronty mebli kuchennych zostały wykonane z płyt meblowych marki Forner (płyty Velvet Ultra Matt o ultramatowej, niebrudzącej się powierzchni). Sercem kuchni jest pokaźny drewniany stół, który rozkłada się do 240 cm. To miejsce, przy którym domownicy spędzają mnóstwo czasu. Zdarza im się tu przysiadać z laptopem, dlatego pod stołem przewidziano gniazdko w podłodze.
Krzesła przy stole oraz rozkładany narożnik to modele z kolekcji sklepu makehome.pl. Marta trafia na tę stronę przypadkiem, zakupiła próbki tkanin i zakochała się w pięknej welwetowej tkaninie Sorriso. To z niej wykonano meble tapicerowane.
O tym domu przeczytasz tutaj: Kolorowy dom dla pięcioosobowej rodziny. Różowa kuchnia robi wrażenie!
6. Ciekawy pomysł na oddzielenie salonu od kuchni: heksagonalna dekoracja

Mieszkanie o powierzchni 45,12 m² znajduje się w Warszawie. Ma wygodny i funkcjonalny układ. Znajduje się tu wspólna przestrzeń złożona z salonu z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka oraz hol. Wnętrze jest nieduże, ale dzięki pracy architektów, funkcjonalne, bardzo wygodne i niezwykle estetyczne.
W roli podziałów doskonale sprawdziła się lekka ścianka zbudowana z heksagonów – przylega do niej wyspa kuchenna z ciekawą zabudową oraz składane biurko do pracy.
To mieszkanie pokazaliśmy tutaj: 45-metrowe mieszkanie. Jasne i nowoczesne. Małe i wygodne!
7. Ścianka telewizyjna oddziela salon od kuchni

80-metrowe mieszkanie dla rodziców, dwójki nastoletnich chłopców i czworonoga. Mieszkanie ma wyraźny podział na część dzienną oraz część prywatną, na którą składają się trzy sypialnie, garderoba i łazienka z oddzielną toaletą.
Architektka zdecydowała się na częściowe wyburzenie ściany pomiędzy przedpokojem a kuchnią. Taki zabieg aranżacyjny umożliwił Patrycji Gubernat również wydzielenie strefy jadalnianej z okrągłym stołem oraz umieszczenie w kulinarnym sercu domu półwyspu, przy którym można spożywać szybkie posiłki.
Wielofunkcyjna zabudowa składa się z trzech modułów o różnorodnym przeznaczeniu. Jego forma oraz jednolita kolorystyka przyczyniają się do tego, że granice mebla zacierają się i doskonale korespondują z aranżacją zarówno części wypoczynkowej, jak i strefy dziennej, a także kuchennej.
O tym mieszkaniu przeczytasz tutaj: 80-metrowe mieszkanie dla czteroosobowej rodziny. Piękny salon i kuchnia!