Jak połączyć klasykę i nowoczesność - zobacz ciekawy projekt

Jak połączyć klasykę i nowoczesność - zobacz ciekawy projekt

Autor: Redakcja Archiconnect.pl
20 cze 2018 13:31

W tej kuchni naprzeciw siebie stanęły klasyka i nowoczesność. I to dosłownie. Większa część zabudowy przy ścianie ma nowoczesny charakter. Natomiast styl wyspy oraz szafy z winiarką, znajdujących się po przeciwnej stronie, jest zdecydowanie klasyczny.

W rezultacie powstała ciekawa fuzja przeciwstawnych stylów. Proste linie i bezuchwytowe fronty nowoczesnej, wysokiej zabudowy wprowadzają harmonię oraz architektoniczny rytm. Fornirowane powierzchnie górnych szafek ocieplają minimalizm mebli. Fronty kuchennej wyspy oraz szafki na wino zostały bogato ozdobione ręcznie wykonanymi frezami. Do otwierania szafek i szuflad służą stylizowane na retro metalowe uchwyty. Klasyczny charakter części mebli koresponduje ze stylistyką całego mieszkania, zajmującego ostatnie piętro jednego z warszawskich apartamentowców.

Oba style łączy kolor - elegancka i ponadczasowa biel. W kuchni zastosowano białe blaty z konglomeratu Stone Italiana o grubości 2 cm. Pomimo zestawienia dwóch różnych stylistyk, projektantom udało się zachować równowagę. W nowoczesnej części kuchni zamontowano cały niezbędny sprzęt AGD. Tutaj znajduje się również strefa zmywania i gotowania oraz blat roboczy. Wyposażona w szuflady wyspa oferuje sporo miejsca do przechowywania akcesoriów i produktów. Pełni również rolę miejsca do spożywania posiłków.

Zobacz też: Piękna biała kuchnia - glamour w nowoczesnym wydaniu

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także