Klasyczna kuchnia. 12 pięknych zdjęć. Zobacz wszystkie

Klasyczna kuchnia. 12 pięknych zdjęć. Zobacz wszystkie

Autor: Urszula Tatur
17 lut 2021 10:11

Klasyka nie wychodzi z mody. Klasyczne kuchnie są piękne i ponadczasowe. Przekonajcie się sami!

Piękna, klimatyczna i ponadczasowa – tak można zdefiniować kuchnię klasyczną. Kuchnia klasyczna nie ulega zmieniającym się modom czy trendom. Jej uroda nie przemija z biegiem lat, a funkcjonalność niczym nie odbiega od współczesnych standardów. Za klasycznym obliczem kryją się bowiem nowoczesne rozwiązania, które dodatkowo zwiększają jego atrakcyjność. Jest ona doskonałym połączeniem piękna przeszłości z jakością rozwiązań przyszłości. Klasyczna nie oznacza bowiem przestarzała. Wręcz przeciwnie, współczesna kuchnia o tradycyjnym wyglądzie wyposażona jest w zaawansowane i nowoczesne technologie, które znacznie usprawniają pracę w kuchni. 

Frezowane fronty, dekoracyjne cokoły, pilastry, witrynki z charakterystycznymi szprosami i kredensy – to cechy szczególne kuchni klasycznej. Tu liczy się każdy szczegół. Zabudowę meblową w tym stylu wyróżniają ozdobne ramiaki, dekoracyjne frezowania frontów oraz szklane witryny z dodatkowymi zdobieniami w postaci szprosów. Kompozycję meblową zamykają blaty wykonane ze szlachetnych materiałów – drewna lub kamienia. Klasyczny charakter zabudowy meblowej podkreśli również wyposażenie – stylizowane sprzęty kuchenne, ceramiczny zlewozmywak czy bateria z kurkami.

Wybór klasycznej stylistyki kuchni determinuje również wygląd kuchennego AGD. Znane marki decydują się na całe linie produktów spójnych designem z takim charakterem wnętrz kuchennych. W poszukiwaniu artykułów gospodarstwa domowego w stylu retro warto przyjrzeć się ofercie popularnych Marek: Smeg, Ardo, Ariston, czy Gorenje. Na rynku znajdziemy również luksusowe produkty specjalizujące się wyłącznie w stylowych piecach i kuchenkach, jak KitchenAid, Lacanche, Aga, La Cornue, Restart czy Stoves. Zwolennicy płyt grzewczych będą bardzo rozczarowani. Tutaj obowiązkowo gotujemy na prawdziwym ogniu (czyli na popularnym gazie), a piekarnik znajduje się bezpośrednio pod palnikami.

Kuchnia klasyczna to nie tylko biel i dekory drewna utrzymane w tonacjach ciepłych beżów i brązów. Na rynku dostępna jest cała gama kolorów frontów dedykowanych do tego typu przestrzeni. Dzięki temu możemy dowolnie personalizować jej wystrój. Mając do umeblowania dużą powierzchnię możemy pokusić się o ciemniejsze wykończenia mebli, czy też wybrać elegancką czerń. Mniejszą czy słabiej doświetloną kuchnię rozjaśnią szafki w jasnym beżu, różnych odcieniach kremowego czy zgaszonej bieli. Dla niezdecydowanych strzałem w dziesiątkę może okazać się wybór szarości, które sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także