×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Klasyczna kuchnia. Jest piękna i ponadczasowa! Zobacz zdjęcia!

Klasyczna kuchnia. Jest piękna i ponadczasowa! Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
20 sie 2021 09:32

Piękna, klimatyczna i ponadczasowa – tak można zdefiniować kuchnię klasyczną. Podpowiadamy jak ją urządzić!

Czym charakteryzuje się kuchnia klasyczna? Na pewno odróżnia się od kuchni nowoczesnej ilością zdobnych detali. Frezowane fronty, dekoracyjne cokoły, pilastry, witrynki z charakterystycznymi szprosami i kredensy – to charakterystyczne cechy kuchni urządzonej w stylu klasycznym. Tu liczy się każdy szczegół, a im ich więcej, tym lepiej! Eleganckie frezowania, porcelanowe uchwyty oraz ażurowe fronty szafek pięknie definiują ten ponadczasowy styl. Jednak ilość zdobień zawsze pozostaje kwestią indywidualną.

Sercem kuchni urządzonej w stylu klasycznym jest wyspa. To na niej często urządzona jest strefa gotowania, wraz z piekarnikiem, płytą i niezwykle zdobnym okapem. Nie zawsze jednak dysponujemy wystarczająco dużą przestrzenią, by się na nią zdecydować. Nie umniejsza to w niczym klasycznej aranżacji. W mniejszych wnętrzach śmiało możemy zastąpić wyspę eleganckim stołem, który odgraniczy kuchnię od salonu. Pamiętajmy przy tym, że jeśli kuchnia jest otwarta na salon lub jadalnię – należy oba te wnętrza zaprojektować jednocześnie, aby stanowiły spójną stylistycznie całość. 

Tym co nadaje klasycznym meblom elegancki wygląd i podkreśla detal to ponadczasowa biel. To dzięki niej tradycyjnie urządzone wnętrza są lekkie i przestronne. Warto połączyć ją z drewnem czy kamieniem, które są synonimami klasycznej elegancji. W klasycznych aranżacjach dobrze odnajdują się również beże, szarości i pastele. Mając do umeblowania dużą powierzchnię możemy pokusić się o ciemniejsze wykończenia mebli, czy też wybrać elegancką czerń. Dla niezdecydowanych strzałem w dziesiątkę może okazać się wybór drewna, które sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także