PARTNER PORTALU
Kolor w kuchni: 12 pięknych zdjęć

Kolor w kuchni: 12 pięknych zdjęć

Autor: Aleksandra Klujszo
10 lip 2019 10:47

Co może zmienić dodanie koloru w kuchni? Czy lepiej jest postawić na subtelne pastele, czy jednak na odważne, żywe barwy? Kolorowe kuchnie powracają w letnich trendach!

Czy kolor w kuchni to dobry pomysł? Zdecydowanie tak! Warto ożywić wnętrze czerwienią, zielenią lub przyjemnymi pastelami. Pamiętajmy jednak, że kolory trzeba stosować z umiarem, bo łatwo z nimi przesadzić i osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. 

Ożywić naszą kuchnię możemy na wiele sposobów. Dobrym rozwiązaniem będą barwy ciepłe, głównie neony. Stanowczo kolorem życia w kuchni jest neon w różnych odcieniach i nasyceniach. Nie możemy jednak zapomnieć o równoważeniu barw. Zbyt dużo eksperymentowania z kolorem, szczególnie neonowym, w efekcie oszpeci kuchnię i sprawia, że przebywanie w niej wcale nie będzie przyjemne dla ani dla naszych oczu, ani samopoczucia.

Czytaj też: Kuchnia w bloku: 10 modnych kolorów. Zobacz piękne zdjęcia kuchni!

Albo meble albo ściany

Jeżeli zdecydujemy się na żywe kolory w kuchni, dokonajmy wyboru pomiędzy dwoma głównymi składowymi: mebli lub ścian. W zależności od tego, na co się zdecydujemy, mocne barwy zestawmy najlepiej z bielą, beżami, jasnymi szarościami, dzięki czemu całość będzie prezentowała się bardzo ładnie.  

Nie rezygnujmy z kolorowych dodatków. Mocne, żywe barwy w tej roli sprawdzą się idealnie i nadadzą przestrzeni indywidualnego charakteru. I co ważne - jak nam się znudzą to szybko i przy niedużych nakładach finansowych możemy wymienić je na nowe. 

Kuchnia jako spokojny azyl

Jeśli nie chcemy, aby kuchnia kojarzyła nam się z ciągłym ruchem, czy chociażby dźwiękiem tłuczonych talerzy, to postawmy na kolory spokoju: pastele, błękity, jasne fiolety. Takie wnętrze będzie schludne i na pewno eleganckie. W kuchni o spokojnych barwach mamy prawie całkowitą swobodę działania, ponieważ niełatwo jest przesadzić - w przeciwieństwie do przestrzeni z przodującymi, żywymi kolorami. 

Zobacz także Remont kuchni - 10 modnych rozwiązań

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także