×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kolor w kuchni. 12 świetnych zdjęć

Kolor w kuchni. 12 świetnych zdjęć

Autor: Urszula Tatur
03 wrz 2021 11:17

Kolor w kuchni to doskonały sposób na ożywienie aranżacji. Mocne czy stonowane barwy, każde mają swój niepowtarzalny urok, a ich wybór zależy wyłącznie od naszych gustów i upodobań.

Wszyscy wiemy, jak ogromne oddziaływanie mają na nas kolory, które znajdują się wokół nas. Mamy to do siebie, że jeśli chodzi o pomieszczenia kuchenne to wciąż jesteśmy bardzo ostrożni. Dominują tutaj jasne kolory, a meble, najczęściej są białe lub zbliżone do koloru drewna.Tymczasem kolorowe akcenty ożywiają aranżację i dodają przestrzeni kuchennej wigoru. Warto więc po nie sięgnąć!

Kolor kuchni powinien być uzależniony od stylu, w jakim chcemy ją urządzić. Inne barwy będą pasować do kuchni nowoczesnej, a inne w stylu klasycznym. Jeśli będziemy mieli zarys tego, jak chcemy, żeby kuchnia wyglądała, to będzie nam znacznie łatwiej wybrać odpowiedni kolor. Jeśli zdecydujemy się na żywe kolory w kuchni to powinniśmy na nie uważać – lepiej zdecydować się na jeden element w takim kolorze, a na pozostałe wykorzystać stonowane odcienie.

Barwy możemy podzielić na ciepłe i zimne. Ciepłe  to te z odcieniami żółci i czerwieni. Kolory te pobudzają do działania, napawają nas energią. Decydując się na czerwień musimy pamiętać o umiarze. Najlepiej zestawiać ją z neutralnymi kolorami – bielą, szarością – czyli kolorami, które ją ostudzą. Pomarańczowy również działa bardzo energetycznie. Świetnie sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach – w połączeniu z efektami rozświetlającymi skutecznie powiększy kuchenne wnętrze. Kolejnym ciepłym kolorem  jest żółć. Kojarzy się on z rześkością i świeżością, dlatego w takim pomieszczeniu od razu ma się dobry humor.

Zimne kolory z kolei pozwalają się wyciszyć i zrelaksować. W kuchni pozwalają się one skupić na przygotowywaniu posiłków i nie rozpraszają naszej uwagi. Kolor zielony i niebieski idealnie pasują do metalowych i drewnianych mebli. Możemy zastosować je na zasadzie kontrastu lub takiej samej tonacji. Chcąc nadać kuchni wrażenia czystości i chłodu powinniśmy wybrać kolor niebieski i jego odcienie. Zieleń z kolei ożywi kuchenne wnętrze i wprowadzi pierwiastek natury. Zimne kolory pasują zarówno do kuchni w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także