PARTNER PORTALU
Kolor w kuchni: czerwona zabudowa na wysoki połysk

Kolor w kuchni: czerwona zabudowa na wysoki połysk

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Przepis na wiśnie w lukrowej polewie z odrobiną gorzkiej czekolady można wykorzystać do zaaranżowania wnętrza. I żeby było zabawniej... do wnętrza kuchennego. Soczyste kolory, lśniące powierzchnie i ogólna słodycz wystroju. Czy nie wygląda to jak smakowity deser?

Wyrazista przestrzeń mieszkania znakomicie oddaje charakter i temperament lokatorów. A zwłaszcza kuchnia, w której mieniące się świetlnymi refleksami czerwienie dynamizują przestrzeń, wpływając ożywczo na przebywające tu osoby. Wszystko to za sprawą czerwonej zabudowy kuchennej z lakierowanej na wysoki połysk płyty mdf. Z soczystym wystrojem kontrastują białe powierzchnie ścian i sufitów oraz czarne płyty blatów roboczych i dwa, również czarne, stołki barowe.

Właściciele i projektantka wnętrza, podczas aranżowania kuchennej przestrzeni, za wszelką cenę starali się uniknąć mdłych i mało wyrazistych barw. Ważną rolę w pomieszczeniu gra oświetlenie, które kreując odpowiedni nastrój, pełni również funkcję praktyczną. Pionowe oprawy oświetleniowe, wmontowane w ściankę oddzielającą salon od kuchni, niwelują kontrast od telewizora.

Również wisząca lampa w kształcie wrzeciona oświetla blat barku, pozwalając w wieczornym skupieniu uporządkować dokumenty lub dokończyć czytaną właśnie książkę. Zaś kilka punktów świetlnych w podwieszanym suficie, oraz poziome przewody liniowe, znakomicie oświetlają strefę roboczą w kuchni.

Kolorystyczne „ryzyko”, na jakie zdecydowali się właściciele tego lokum, okazało się znakomitym pomysłem. Znane określenie, że kuchnia powinna pobudzać do działania, w tym wypadku jest jak najbardziej słuszne. Smakowite czerwienie szafek aż proszą się o równie wykwintne dania. I niekoniecznie musi to być kawior na śniadanie i trufle na kolację. Każda inna potrawa, w takim otoczeniu, nabierze nowego, niezapomnianego smaku. A na deser oczywiście wiśnie, w słodko-gorzkiej polewie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także