PARTNER PORTALU
Kolor w kuchni. Te zdjęcia Cię zachwycą

Kolor w kuchni. Te zdjęcia Cię zachwycą

Autor: ut
27 cze 2019 10:32

Kolor w kuchni to doskonały sposób na ożywienie aranżacji. Mocne czy stonowane barwy, każde mają swój niepowtarzalny urok, a ich wybór zależy wyłącznie od naszych gustów i upodobań.

Wszyscy wiemy, jak ogromne oddziaływanie mają na nas kolory, które znajdują się wokół nas. Mamy to do siebie, że jeśli chodzi o pomieszczenia kuchenne to wciąż jesteśmy bardzo ostrożni. Dominują tutaj jasne kolory, a meble, najczęściej są zbliżone do koloru drewna. Kurczowo trzymamy się klasycznych rozwiązań, gdyż boimy się ryzyka. Możemy puścić przecież wodzę fantazji i stworzyć kolorowe, wyjątkowe kuchenne pomieszczenie, które będzie napawało nas dobrą energią.

Wybierając kolory do kuchni, czy innego pomieszczenia musimy pamiętać o jednym. 60% powierzchni ścian powinno być pokryte kolorem zasadniczym (podstawowym). Zazwyczaj jest to barwa ścian lub mebli. 30% stanowi kolor dodatkowy, czyli podłoga, zasłony i inne akcesoria. 10% barw w pomieszczeniu powinny stanowić małe elementy – takie jak dekoracje, obrazy czy naczynia. Reszta to już kwestia naszych upodobań i wyobraźni.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także