PARTNER PORTALU
Kuchnia dla singla. 20 zdjęć

Kuchnia dla singla. 20 zdjęć

Autor: Urszula Tatur
26 lut 2018 08:05

Niewielkie mieszkanie wymaga więcej uwagi, niż większe przestrzenie. Tutaj, liczy się każdy ruch i każdy zagospodarowany centymetr powierzchni. Dlatego warto wszystko dobrze zaplanować.

Jeżeli mieszkami sami w małym mieszkaniu to niezwykle istotna jest funkcjonalność naszych czterech kątów. Nawet jeśli nie jesteśmy zapalonymi kucharzami, to mała i minimalistycznie wyposażona kuchnia jest konieczna.

Mała przestrzeń wymaga dopracowania
Niewielkie mieszkanie wymaga więcej uwagi, niż większe przestrzenie. Tutaj, liczy się każdy ruch i każdy zagospodarowany centymetr powierzchni. Dlatego warto, wszystko szybciej zaplanować – unikniemy w ten sposób niemądrych rozwiązań, które były dobre tylko w teorii. Najlepiej zdecydować się na meble robione na wymiar.

Funkcjonalność przede wszystkim
Mała kuchnia ma być wygodna i funkcjonalna. Wybieramy tylko najbardziej potrzebny sprzęt AGD, który dodatkowo, nie zajmie zbyt wiele miejsca. Warto wybrać mniejsze odpowiedniki urządzeń, niż te standardowe. Skoro nie mamy miejsca – to trzeba kombinować. Producenci wiedzą, że nie wszyscy mieszkają w dużych domach z ogródkiem, dlatego coraz częściej możemy spotkać mniejsze odpowiedniki sprzętu AGD.

2w1, pod zabudowę
Decydując się na piekarnik warto wybrać model, który spełni nasze oczekiwania i jednocześnie, nie zajmie nam zbyt dużo miejsca. Na rynku dostępne są modele, które mają zaledwie 45 cm szerokości. Warto zastanowić się nad urządzeniami dwa w jednym – na przykład piekarnik z funkcją mikrofali. Wybierzmy model do zabudowy – zaoszczędzimy w ten sposób dodatkowo kawałek miejsca. Piekarnik pod zabudowę to nie tylko wygoda i oszczędność miejsca – to również ładniejszy wygląd kuchni – nic nie prezentuje się tak dobrze, jak kuchnia w zabudowie.

Dwupalnikowa płyta
Jeżeli jesteśmy singlami, to rzadko kiedy potrzebujemy aż czterech palników. Wybierając małą, dwupalnikową płytę zaoszczędzimy sporo miejsca. W małej kuchni liczy się każdy centymetr – dlatego warto zastanowić się nad tą opcją.

Okap podszafkowy
Mała kuchnia wymaga odpowiedniej wentylacji, dlatego okap jest niezbędny. Aby zaoszczędzić sporo miejsca, naszą uwagę powinny przykuć podszafkowe okapy. Zajmują niewiele miejsca i ładnie się prezentuje. Taki okap pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z Twojej kuchni.


Zmniejsz lodówkę
Jak jeszcze możesz wygospodarować sobie trochę miejsca? Wybierz mniejszą lodówkę! Zaoszczędzisz w ten sposób przestrzeń i pieniądze – bo mniejsza lodówka, to mniejszy pobór energii. I tak codziennie chodzisz do sklepu, a przestrzeń, którą w ten sposób zaoszczędzisz możesz wykorzystać w inny sposób.


Rozkładany stół
Zamiast stołu zdecyduj się na rozkładany lub wysuwany blat. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego stoły. Potrzebujesz – rozkładasz, nie potrzebujesz – składasz. Banalnie proste, a pozwala zaoszczędzić naprawdę mnóstwo miejsca!


Przemyśl to
Rozsądne zakupy, to dobre zakupy. Urządzając kuchnię, szczególnie tę małych rozmiarów warto szukać dodatkowych centymetrów dosłownie wszędzie! Mniejsze sprzęty AGD, rozkładany stół – to najłatwiejszy sposób na dobre wykorzystanie miejsca.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także