PARTNER PORTALU
Kuchnia dla zapracowanych

Kuchnia dla zapracowanych

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Powinna być, nawet jeśli nie ma się czasu na gotowanie lub gotowania się nie lubi. Oto nowoczesna, funkcjonalnie wyposażona i minimalistyczna kuchnia dla zapracowanych.

Nie jest najważniejszą częścią mieszkania i nie w niej – jak to często bywa – skupia się życie domu. Powód jest prosty – komfortowa sypialnia i łazienka była dla młodego biznesmena o wiele większym priorytetem. W tym przypadku, kuchnia to po prostu wyodrębniony z większej, otwartej przestrzeni fragment, oddzielony od niedużego salonu symboliczną ścianką, pełniącą rolę i praktyczną, i dekoracyjną zarazem.

Dzięki dobrze rozwiązanej domowej komunikacji, do kuchni można wejść prosto z holu, zostawić w niej np. zakupy, a potem przejść do salonu, by chwilę odpocząć na kanapie. O jednorodności dziennej strefy i o pewnej umowności symbolicznych podziałów świadczy to samo dekoracyjne oświetlenie, poprowadzone po obwodzie sufitu. Zaś o tym, że kuchnia to jednak trochę inne wnętrze – podłoga, wyłożona jasnym gresem, będąca wyraźnym kontrastem dla czekoladowego w barwie parkietu z lapacho w salonie. To kuchnia stricte funkcjonalna, z minimalną liczbą mebli, pomyślana jako miejsce, które musi być zawsze schludne i łatwe do utrzymania w czystości.

Swoją wizualną surowość zawdzięcza białym meblom z lakierowanego mdf-u. Do gotowego, kupionego kompletu szafek, zostały doprojektowane dwie wysokie, bliźniacze szafy (także wykonane z białego mdf-u), które ustawiono naprzeciwko siebie. Wszystkie meble mają stalowe wykończenia, część z nich posiada też czarne, granitowe blaty robocze. Do tego dobrano oszczędne, high-techowe wyposażenie. Całość robi wyjątkowo odświeżające wrażenie, a dzięki lśniącym materiałom, które wykorzystano do jej aranżacji, stanowi ciekawą przeciwwagę dla stonowanego, „matowego” salonu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także