PARTNER PORTALU
Kuchnia, która lśni. Przestronne, białe wnętrze

Kuchnia, która lśni. Przestronne, białe wnętrze

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
06 maj 2009 09:34

Tę kuchnię należy celebrować wszystkimi zmysłami. Jak japońskie potrawy - bez skrajnych smaków, do których przyprawy dodaje się tylko po to, by wydobyć głębię ich naturalnego aromatu.

Harmonijny bukiet tworzą umiar, subtelne przenikanie składników, delicje dla oka. Jeśli dodać inspirację odcieniami kwiatów wiśni, mamy dzieło sztuki. Wnętrze rezydencji sprawia wrażenie bezkresnej przestrzeni i jasności. Dokoła biel i światło zdające się przenikać ściany, zwielokrotnione poprzez odbicia w połyskujących powierzchniach podłogi, mebli, szkła.

Dodatkowo liczne, panoramiczne okna na parterze otwierają dom na piękny ogród, łącząc domową przestrzeń i zieleń w spójną strefę wypoczynku.

Nowoczesne wnętrze

Pierwsze spojrzenie każe zachwycić się nowoczesną, lekką aranżacją, w której, mimo wszechobecnej bieli, nie wyczuwa się minimalistycznego chłodu. W wystroju przewijają się fantazyjnie zarysowane linie mebli, podwieszanych sufitów i ścian oraz subtelne kontrasty mat-połysk.

Bez wybijania się na pierwszy plan, tworzą ów harmonijny bukiet smaku, który trzeba delektować w całości, jak japońskie menu. Podobnie jest z kuchnią, zaprojektowaną jako wykwintny aneks jadalniano-salonowej przestrzeni.

Skojarzenia japońskie nie są tu przypadkowe. Państwo domu interesują się kulturą krajów azjatyckich, wiele po nich podróżują.

Inspiracje etnicznością

Choć aranżacja rezydencji w żadnym razie nie nawiązuje do etno, drobiazgi przywiezione z wypraw po Azji posłużyły jako dekoracje. Wnikliwy obserwator zauważy figurki gejsz i samurajów w szklanych wnękach przy wejściu do kuchni czy porcelanowy zestaw do serwowania tradycyjnej herbaty.

W nowoczesnym otoczeniu azjatyckie pamiątki nabrały zupełnie wyjątkowego znaczenia, właśnie jak przyprawy dawkowane do japońskich dań, podkreślających pożądany smak, lecz nigdy nie nadużywane.

Kuchnia jest niewielka, z przestronnym półwyspem zamykającym ją od jadalni, oraz ścianką, która przesłania jej wnętrze z perspektywy salonu i holu. Zabudowa, choć ograniczona do kilku szafek i podstawowego garnituru AGD, gwarantuje jednak pełen komfort pracy.

Biała zabudowa

Cechą wyróżniającą kuchnię jest kolorystyka, kojarząca się z paletą odcieni płatków wiśni. Jest tutaj czysta, świeża biel dopiero co rozkwitających pąków, ale i zgaszona biel kwiatów już opadających. Kompozycję zamykają kreski jasnoszarego granitu blatu roboczego i okładziny ściennej wokół zlewozmywaka, przypominającego barwą drobne kamyki z japońskich ogrodów. Z prawdziwym rozmachem potraktowana została przestrzeń jadalniana. Tu po wielokroć czuć swobodę, przenikanie światła i naturalną jedność z ogrodem.

W pobliżu kuchennego półwyspu usytuowano niewielki stół śniadaniowy, do codziennych posiłków. Dalej, w części salonowej, stanął większy, reprezentacyjny komplet jadalniany. Oba zestawy mebli utrzymane są w nowocześnie dynamicznej stylistyce. Zwracają uwagę, jak wasabi dodają wigoru biesiadom, lecz nie dominują.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także