PARTNER PORTALU
Kuchnia na poddaszu: czerwony kolor doda charakteru

Kuchnia na poddaszu: czerwony kolor doda charakteru

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
16 marz 2009 14:09

Spowita w barwy czerwieni kuchnia, w której na pierwszy plan wysuwają się skosy sufitu, to efekt pracy, jaką architekt włożył w przystosowanie niewygodnej konstrukcji architektonicznej, do codziennego, a przy tym funkcjonalnego, używania.

 W zaadaptowanym na mieszkanie strychu, spora część w „udziałach” przypadła przestronnej, otwartej na salon kuchni. To głównie za sprawą skośnych połaci dachu jej przestrzeń musiała zostać zwiększona i nieco wydłużona tak, aby możliwe było zamontowanie niezbędnej zabudowy kuchennej.

Szafki ulokowano wzdłuż dwóch, sąsiadujących ze sobą ścian, w większości w części „parterowej”. W efekcie powstał niecodziennej długości blat roboczy, ułatwiający wykonywanie wszelkich czynności. Zabudowa kuchenna, a zwłaszcza jej soczysty kolor, odgrywa kluczową rolę w tworzeniu estetyki tego wnętrza.

Fronty lakierowane na czerwono

Fronty drewnianych szafek zostały polakierowane na ostrą czerwień i wzbogacone o podłużne kreski uchwytów. Komponują się z nimi jasne blaty robocze oraz ciekawe wykończenie ściany (blaszana płaszczyzna umieszczona za kuchenką i drewniana płyta przetykana poziomymi, również blaszanymi pasami).

Strefę kuchenną od salonowej oddziela fragment ścianki działowej, która z jednej strony tworzy miniprzedpokój z lustrem, z drugiej zaś zasłania szuflady i sprzęt AGD (piekarnik, zmywarkę i lodówkę w zabudowie). Kolejnym elementem tworzącym symboliczną granicę między obiema strefami jest wyspa kuchenna ulokowana pod oknami połaciowymi.

Wyspa z fornirowanym blatem

Wgłębienia, w których zamontowano okna, pozwalają jednocześnie na wygodniejsze korzystanie z wyspy w trakcie posiłków czy prac kuchennych. Wyspa zwieńczona została ciemnym fornirowanym blatem, nawiązującym do barwy drzwi wejściowych i mebli w salonie. Jej podstawa natomiast to kontynuacja materiałów użytych do wykończenia zabudowy kuchennej.

Wyspa zwraca uwagę nie tylko swoimi walorami estetycznymi, sprawdza się też pod względem funkcjonalnym. Od strony kuchni bowiem została wyposażona w kilka pojemnych szuflad na akcesoria, jej boczną część zaś przemieniono w elegancki schowek na butelki wina. Znakomicie prezentuje się we wnętrzu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także