PARTNER PORTALU
Kuchnia na wymiar. Biała zabudowa kuchenna wciąż na topie

Kuchnia na wymiar. Biała zabudowa kuchenna wciąż na topie

Autor: Urszula Tatur
21 paź 2021 13:17

Urządzając kuchnię wybieramy meble na wymiar, dzięki czemu dostępna przestrzeń jest maksymalnie wykorzystana. Możemy też dowolnie wybrać jej kolorystykę. Najczęściej jednak decydujemy się na biel. Udowadniamy, że to dobry wybór!

Biel jest lekka, świeża, a przede wszystkim bardzo uniwersalna. Pasuje wszędzie i do wszystkiego. Dobrze zaprezentuje się na stylowych, klasycznych frontach z rzeźbieniami, jak również w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach. Kolor ten posiada wiele zalet. Wybierając go do kuchni zyskujemy pewność, iż aranżacja nie przytłoczy wnętrza, a kreowana przez nas przestrzeń zyska świeży i elegancki wygląd. Ponadto, biel optycznie powiększa pomieszczenie, co jest bardzo ważne, gdy kuchnia jest mała lub wąska.

Nowoczesna biała kuchnia

Szczególnie dobrze biel prezentuje się w nowoczesnych stylizacjach. Lustrzane tafle i połyskujące fronty wyglądają wyjątkowo dobrze w otwartych przestrzeniach, np. kiedy kuchnia jest otwarta na salon bądź jadalnię. Efekt ten podwoi gładka powierzchnia frontów mebli lakierowanych na wysoki połysk, bez zbędnych uchwytów -zagwarantuje rezultat podobny do tego, który daje czysta tafla lustra. Jeśli cenimy bardziej odważne rozwiązania, możemy taki zestaw połączyć ze ścianą nad blatem, ale też wyspą w nietypowym kolorze, np. intensywnej fuksji, pastelowym różu czy jaskrawej limonce. Biel w połysku lub w macie ładnie komponuje się także z dekorami o rysunku drewna - zarówno jako zestawienie pół na pół, jak również w formie drewna jako elementu dekoracyjnego. Takie rozwiązanie sprawia, że nasza kuchnia będzie jasna, ale także ciepła i przytulna w wyglądzie.

Klasyczna biała kuchnia

Biel to także niekwestionowana królowa kuchni klasycznych. Biała, elegancka kuchnia wcale nie jest monotonna i nudna. Wręcz przeciwnie - wprowadza do wnętrz niepowtarzalną atmosferę. Klasyczną, białą kuchnię można ocieplić drewnem, np. w postaci blatu, dzięki temu stanie się ona jeszcze bardziej klimatyczna. Spokojna, stonowana aranżacja kuchennego wnętrza przywodzi na myśl urok domków na sielskiej wsi. Kremowa biel piękne komponuje się również z kuchnią w stylu angielskim, której nieodzownym elementem dekoracyjnym jest duża liczba elementów ozdobnych. Pilastry, kolumny, listwy wieńczące szafki, frezy, zewnętrzne ozdobne zawiasy, stylizowane uchwyty, a w końcu także ozdobna ceramika ustawiona na półkach i w witrynach - wszystko to odpowiednio podkreślone ciepłą, subtelną barwą daje bardzo wyrafinowany, ale jednocześnie kameralny wygląd kuchennego wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także