Kuchnia na wymiar. Najlepsze pomysły na urządzenie. Zobacz zdjęcia!

Kuchnia na wymiar. Najlepsze pomysły na urządzenie. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
03 wrz 2021 12:32

Meble na wymiar cieszą się niesłabnącą popularnością wśród urządzających kuchnię. To rozwiązanie, które pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, ale też zoptymalizować budżet na nią przeznaczony.

Meble na wymiar pozwalają na dopasowanie zabudowy kuchennej do indywidualnych potrzeb. Zamawiający ma bowiem wpływ na to, jakie materiały zostaną wykorzystane oraz jaki będzie układ zabudowy. Sam wybiera m.in. gatunek drewna czy rodzaj płyty meblowej, kolorystykę, ale też taakie elementy jak prowadnice, zawiasy czy rodzaj blatu.

Kolejną zaletą mebli na wymiar jest możliwość ich dokładnego dopasowania. Gotowe zestawy oznaczają nie zapewniają pożądanej swobody ruchu i oczekiwanej funkcjonalności. W przypadku mebli na wymiar wszystko jest dokładnie zaplanowane przez samego użytkownika kuchni, który decyduje np. jakie półki (górne lub dolne), szafki (głębokie czy płytkie) i w jakiej ilości znajdą się w kuchni. Pozwala to uczynić ją wygodną i praktyczną, a przy tym maksymalnie wykorzystać miejsce w najbardziej odpowiadający sposób, co znacznie usprawnia wykonywaną w kuchni pracę.

Wybór mebli na wymiar oznacza dopasowanie rozwiązań, które najlepiej będą odpowiadały jego indywidualnym oczekiwaniom. Ilość szafek, szuflad i wysokość, ale też sposób otwierania. Należy pamiętać, że meble, szczególnie te w kuchni, mają wiele zadań: dźwigają, otwierają, podnoszą, opuszczają. Są w ciągłym ruchu, a jego precyzyjność zapewniają tylko dobrze dobrane rozwiązania.

Meble na wymiar nie muszą przy tym być droższe, niż te gotowe, kupione w sklepie. Klient zna swój budżet oraz dokładną cenę surowców i dodatków – tym sposobem nie naraża się na ukryte koszty, jak montaż czy transport. Stworzenie idealnych mebli nie musi więc oznaczać wyzwania dla remontowego budżetu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także