PARTNER PORTALU
Kuchnia nowoczesna: szkło nad blatem roboczym

Kuchnia nowoczesna: szkło nad blatem roboczym

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Kuchnia i salon to jedność – przestrzenna, stylistyczna, kolorystyczna. Odmienność funkcji zaznaczają użyte w odwróconych proporcjach barwy – w kuchni przeważają jasne i świetliste, salon spowijają ciemne brązy i burgundowy odcień bordo, wspólna jest kremowa tonacja ścian.

Projektantka zastała komfortową sytuację. Przygotowane pod nowoczesną aranżację wnętrze apartamentu – otwarte przestrzenie z ciekawym obrysem pomieszczeń, odważnych, chętnych do eksperymentowania inwestorów oraz swobodę w urzeczywistnieniu ich wizji. Efekt ujmuje od wejścia. Długi, stosunkowo wąski hol wita barwą sycącego kakao.

Taki kolor mają ściany oraz dekoracyjne filary. Podłogę z jasnego granitu, niczym rozciągnięty na całej długości dywan, urozmaica czarny pas kamienia. Jego kształt odwzorowuje świetlik w podwieszanym suficie. Hol naturalnie dzieli apartament na dzienną i prywatną strefę.

Kuchnia i salon w tej samej stylistyce

Za filarami, w jednej przestrzeni, swe miejsca mają salon i kuchnia. Projektowane były w ścisłym ze sobą związku – łączy je ta sama kolorystyka, zastosowane materiały wykończeniowe, projektowy polot i umiejętnie wkomponowana funkcjonalność. Obrys kuchni wyznacza zabudowa meblowa na planie litery „L” oraz centralnie ustawiona wyspa. W wysokich szafach z kremowego, lakierowanego na wysoki połysk mdf-u mieszczą się m.in. lodówka, piekarnik i kuchenka mikrofalowa.

Za nimi szafki rozdzielają się na stojące i wiszące, zmieniają też swą barwę. Dolne mają fronty fornirowane na brązowo wybarwionym dębem i przykryte są granitowym blatem – to miejsce strefy zmywania i obróbki produktów. Górne tworzą układ dwubarwny – rząd brązowy i rząd kremowy.

Mleczne szkło na ścianie

Między nimi na ścianie zostało przyklejone i podświetlone mleczne szkło. Zwieńczeniem tego fragmentu zabudowy jest, obejmujący go jak rama, bordowy pas. Szafki stojące kontynuują swój bieg pod oknem wypełniając krótszy bok litery „L”. Wyspa to mebel wielofunkcyjny – znajduje się tu płyta grzejna, obok pojemnych szuflad zabudowana została winiarka, podwyższony blat jest barkiem.

Od strony salonu opiera się o nią jadalniany stół – nowoczesny ze szklanym blatem otoczony wysokimi krzesłami w jasnej tapicerce – ciekawie kontrastujący z palisandrowym parkietem. Przynależna kuchni wyspa, podobnie jak otwarte półki opasujące szeroki komin, mają jednocześnie salonowy kontekst i są rodzajem puenty w jednoprzestrzennym wnętrzu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także