Kuchnia otwarta na salon. 12 modnych wnętrz. Świetne zdjęcia!

Kuchnia otwarta na salon. 12 modnych wnętrz. Świetne zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
10 marz 2021 09:35

Kuchnia otwarta na salon to już standard. Jak ją urządzić, by obie przestrzeni stanowił jedną spójną stylistycznie całość? Podpowiadamy!

Kuchnia to serce domu, wokół którego toczy się życie. Jest pomieszczeniem, w którym spędza się najwięcej czasu, miejscem spotkań z bliskimi i przyjaciółmi, miejscem rozmów i oczywiście przygotowywania i spożywania posiłków. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się kuchnie otwarte na salon – jasne, połączone z częścią jadalną. Musi więc być urządzona tak, by była maksymalnie funkcjonalna i wygodna dla swoich użytkowników.

Zobacz też: Kolor w kuchni. 12 modnych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Kuchnia otwarta, połączona z jadalnią i salonem, powinna mieć meble dopasowane do wystroju salonu (lub na odwrót). Umeblowanie jest raczej stonowaną bazą, tłem dla codziennego życia. Warto więc zadbać o wyspę kuchenną. Ten praktyczny mebel nie tylko dostarcza dodatkowego miejsca na przechowywanie i do pracy, ale też tworzy optyczna granicę pomiędzy częścią roboczą a wypoczynkową. Wyspa lub w przypadku mniejszych wnętrz półwysep może też stać się prawdziwym centrum przyrządzania domowych posiłków. Wyposażona w duży blat, zlew, płytę grzewczą i okap zachęca do wspólnego gotowania. Sam okap zaś przejmują rolę wielofunkcyjnych dekoracji. 

Czytaj także: Jasna kuchnia. Tak urządzisz ją w stylu skandynawskim. Dużo pięknych zdjęć!

Otwarta kuchnia pozbawiona jest wiszących szafek lub wręcz przeciwnie sięgają one aż do sufitu, tworząc zwarta zabudowę. Oba rozwiązania sprawiają, że meble kuchenne nie dominują nad całą otwartą przestrzenią. Staje się też integralną częścią salonu. Otwarta kuchnia to także większa dbałość w doborze materiałów wykończeniowych, szlachetnych, trwałych i ponadczasowych. Urządzając otwartą strefę dzienną musi pamiętać, aby zachować spójność stylistyczną między każda strefą. Zapewnią go odpowiednio dobrane okładziny ścienne i podłogowe, które dodatkowo optycznie wydzielą poszczególne strefy. 

Polecamy w serwisie: 20 super modnych salonów. Zobacz je wszystkie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także