Kuchnia otwarta. Super aranżacje. Zobacz je wszystkie!

Kuchnia otwarta. Super aranżacje. Zobacz je wszystkie!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
17 maj 2020 10:48

Kuchnia otwarta to silny trend aranżacyjny. Sprzyja kontaktom towarzyskim i podtrzymaniu rodzinnych więzi nawet podczas gotowania. Zobaczcie jak urządzić kuchnię otwartą na salon.

Kuchnia otwarta to bardzo modne i często stosowane rozwiązanie. Nic w tym dziwnego, bo zyskuje się całkiem przestronną strefę dzienną nawet w niewielkim mieszkaniu. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest to, że osoba przyrządzająca posiłek nie czuje się wyłączona z życia rodzinnego i towarzyskiego.

Projekt: Katarzyna Maciejewska. Zdjęcie: Dekorialove

Decydując się na kuchnię otwartą, trzeba pamiętać, że ma ona również pewne wady. Do nich należy rozchodzący się po całym pomieszczeniu zapach smażonych potraw. Jednak zapobiegnie temu dobra wentylacja i wydajny okap. Drugim minusem jest widok na bałagan, zazwyczaj towarzyszący gotowaniu. Jednak jest na to rada – umieszczenie na granicy aneksu kuchennego "przesłony". Nie tylko zakryje kuchenny bałagan przed wzrokiem osób odpoczywających w salonie wszystko, ale również optycznie wydzieli strefy o różnej funkcji, przez co uporządkuje wnętrze, korzystnie wpływając na jego odbiór.

Projekt: Agnieszka Morawiec. Zdjęcie: Dekorialove

W tej roli świetnie sprawdzają się wyspy i półwyspy. Ten rodzaj zabudowy to także dobry sposób na powiększenie powierzchni blatów roboczych oraz na uzupełnienie szafek o pojemne schowki, których w kuchni nigdy za wiele. Sprawdzonym pomysłem na przesłonięcie kuchennego rozgardiaszu jest również barek – niezależny albo zintegrowany z wyspą czy półwyspem. Budując go, zyskujemy stolik śniadaniowy oraz miejsce, gdzie mogą usiąść domownicy czy goście, by towarzyszyć osobie szykującej posiłek.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także