Kuchnia w białym MDF-ie. Nowoczesna aranżacja mebli kuchennych

Kuchnia w białym MDF-ie. Nowoczesna aranżacja mebli kuchennych

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
09 sie 2013 10:19

Atmosferę kuchni buduje eleganckie zestawianie bieli i czerni z akcentami szminkowej czerwieni. Wszystko w połysku, z kroplą glamour. Do tego ta intrygująca nowoczesność, połączona z wyrafinowanym detalem wysmakowanej awangardy.

Kuchnia otwarta na salon musi robić wrażenie. Tak jest właśnie w przypadku tego wnętrza. Architekt Agnieszka Burzykowska-Walkosz, projektując nowoczesny apartament w Kościelisku koło Zakopanego, pamiętała o tym, że ma to być miejsce, do którego przede wszystkim przyjeżdża się, by odpocząć.

Kuchnia jest więc równie reprezentacyjna, co salon. Jej nowoczesny charakter, oszczędność form oraz klasyczne połączenie barw czerni i bieli sprawiają jednocześnie, że nie ma tu standardowej, kuchennej aury, przesyconej kolorami i kształtami akcesoriów, ręczniczków i pojemników na przyprawy.

Skórzane krzesła do jadalni

Powstało za to eleganckie miejsce, z którego można serwować wytworną kolację wprost na stół jadalniany z zestawem krzeseł w skórzanych obiciach. Komplet mebli jadalnianych służy nie tylko do spożywania posiłków – pracuje się tu także z laptopem czy gawędzi przy kawie.

Zabudowa kuchenna znajduje się na jednej ścianie i wykonana jest z białego MDF-u. Mamy wrażenie, że meble nie zajmują wiele miejsca i stanowią jedynie aneks do salonu, który jest dość okrojony. To w większości pozory, zabudowa jest bowiem doskonale zorganizowana i funkcjonalna. Sprzęty AGD pomysłowo wpisano w meble.

Szafki z systemem cargo

Lodówka ukryta jest w zabudowie, znajduje się tuż pod ekspresem do kawy (z linii „Essence” firmy Whirlpool). Wybrano płytę indukcyjną z dwoma palnikami, pod którą znalazł się kompaktowy piekarnik. Szafki zawierają sprytne systemy cargo, dzięki czemu można pomieścić kuchenne drobiazgi i naczynia, tak by na blatach nie było chaosu.

Górne szafki lekko zawieszono na czarnym tle; nie sięgają sufitu – co tylko podkreśla elegancką rolę tej przestrzeni. Czarna ściana, eksponująca meble, to motyw powtórzony z salonu, gdzie tapeta z fakturą skóry krokodyla tworzy tło dla białej komody RTV.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także