×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia w bloku: 12 dobrych aranżacji małej kuchni

Kuchnia w bloku: 12 dobrych aranżacji małej kuchni

Autor: Justyna Łotowska
23 lis 2020 10:08
Aktualizacja: 23 lis 2020 22:14

Mała kuchnia nie musi być ani nudna, ani niewygodna. Mały metraż to spore wyzwanie, ale dobre pomysły na aranżację kuchni potrafią sprawić, że nawet najmniejsze wnętrze stanie się funkcjonalne! Zobaczcie 12 najpiękniejszych pomysłów na małą kuchnię w bloku.

W małej i nieustawnej (np. wąskiej) kuchni dobrze sprawdzi się minimalistyczne myślenie o aranżacji wnętrza. Idealnym pomysłem będzie chociażby urządzenie małej kuchni w stylu skandynawskim - jasna kolorystyka, proste meble, szafki z białymi lub szarymi frontami, drewniany blat i np. część szafek z rysunkiem drewna to sprawdzony sposób na uporządkowaną, praktyczną i ładną kuchnię w bloku.

Czytaj też: Najpiękniejsze kuchnie w bloku. 20 zdjęć

W kuchni w bloku najczęściej spotykanym układem mebli jest zabudowa w kształcie litery L. W małej kuchni trzeba przy tym pomyśleć o zabudowaniu przestrzeni, o której zwykle nie myślimy - np. pod oknem, w narożnikach czy wysoko nad głowami. Sprytna zabudowa kuchenna poprawi ergonomię nawet bardzo małej kuchni!

W nowoczesnych mieszkaniach w bloku najpopularniejszym rozwiązaniem jest kuchnia otwarta na salon lub wręcz kuchnia w formie aneksu w salonie. To dobre rozwiązanie - oszczędzamy całe pomieszczenie, które możemy przeznaczyć np. na dodatkową sypialnię. Kuchnia w salonie to  jednak także spore wyzwanie - trzeba ją zaprojektować i urządzić tak, by pasowała do aranżacji salonu i stanowiła z nią spójną całość, a przy tym była wygodna. Musimy przemyśleć, jak rozdzielić strefę kuchni i strefę salonu w otwartym wnętrzu, tu najczęściej spotykane rozwiązania to wyspa, półwysep (barek) lub stół z krzesłami, które oddzielą nam obie strefy funkcjonalne i ukryją nieco kuchenny rozgardiasza.

Zobacz również: 15 pomysłów na kuchnię w bloku

Mieszkania w bloku coraz częściej oddajemy w ręce profesjonalistów, czyli projektantów wnętrz. Kuchnie w bloku zyskują wówczas nie tylko nowoczesny, zgodny z najnowszymi trendami wygląd, ale przede wszystkim stają się wygodne i praktyczne. Szczerze polecamy zatrudnienie projektanta do aranżacji waszej kuchni! Zaplanuje wam rozkład i wygląd zabudowy kuchni, doradzi, co się sprawdzi na podłogach i ścianach, jakie oświetlenie wybrać, jak połączyć kuchnię z salonem. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także