Kuchnia w bloku: 15 najlepszych pomysłów na ścianę nad blatem

Kuchnia w bloku: 15 najlepszych pomysłów na ścianę nad blatem

Autor: Justyna Łotowska
11 sty 2021 09:14

Szukasz pomysłu na ścianę nad blatem w kuchni w bloku? Wybraliśmy 15 małych kuchni z ciekawymi rozwiązaniami na ścianę między szafkami! Zobacz je i znajdź swoją inspirację!

Każdy, kto urządza lub remontuje swoją kuchnię w bloku musi podjąć decyzję, czym wykończyć ścianę nad blatem, między kuchennymi szafkami. Mamy kilka różnych możliwości. Najpopularniejszym i najtańszym pomysłem są ciągle płytki ceramiczne do kuchni. Nic dziwnego! Kafelki na kuchennej ścianie mają bardzo wiele zalet - są łatwe do utrzymania w czystości, odporne za zabrudzenia, a duża liczba wzorów i kolorów pozwoli wybrać pomysł idealny dla siebie. W 2021 roku na pewno zobaczymy dużą popularność wielkoformatowych płytek, zwłaszcza tych ze wzorem kamienia (np. marmuru). To prawdziwy hit, który dobrze będzie się prezentował także w małej kuchni. 

Czytaj też: Ściana nad blatem: 10 najlepszych aranżacji kuchni z płytkami

Zamiast płytek na ścianie nad blatem w kuchni w bloku dobrze sprawdzi się też szkło. Łatwo się je czyści, jeśli wybierzemy je w wersji odpornej (np. szkło polimerowe), będzie też odporne na pękanie. Możemy wybrać szkło przezroczyste lub kolorowe (lakierowane). Co więcej, możemy je też zamówić w wersji magnetycznej - a wtedy będziemy mogli pisać po nim i wieszać na nim różne drobiazgi! W małej kuchni w bloku takie rozwiązanie może okazać się bardzo pomocne!

Więcej na ten temat: Ściana nad blatem: co zamiast płytek w kuchni? 12 dobrych pomysłów

Na ścianie nad blatem w kuchni w bloku zamiast płytek sprawdzi się też cegła (pod warunkiem, że zostanie dobrze zaimpregnowana), konglomerat, a nawet płyta meblowa. 

Tutaj też o tym pisaliśmy: Kuchnia w bloku: 10 modnych kolorów. Zobacz piękne zdjęcia kuchni!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także