PARTNER PORTALU
Kuchnia w bloku dla rodziny. Zobacz piękny projekt

Kuchnia w bloku dla rodziny. Zobacz piękny projekt

Autor: ut
02 sie 2019 12:07

Pojemna zabudowa kuchenna, obszerny blat, stół, przy którym można zjeść wspólne śniadanie oraz kolory gwarantujące pogodny nastrój. Ta kuchnia oferuje wszytko, czego na co dzień potrzebuje pięcioosobowa rodzina.

Wiadomo, w rodzinie sporo się dzieje. A centrum rodzinnego życia zwyczajowo stanowi kuchnia. Ta została zaprojektowana tak, aby spełnić wszystkie potrzeby domowników. Zadbano zarówno o funkcjonalny charakter pomieszczenia, biorąc pod uwagę styl życia mieszkańców, a także aranżację, która idealnie trafia w gusta domowników. Przystępując do realizacji projektu, arch. Justyna Mojżyk znała już oczekiwania klientów. W kuchni miał znaleźć się stół, przy którym dzieci będą mogły zjeść śniadanie przed wyjściem do szkoły, a po południu odrabiać lekcje (formalna jadalnia znajduje się w salonie). Ale przede wszystkim kuchnia miała być zamykana.

W tym celu zastany układ deweloperski został nieco zmieniony. Powstała dodatkowa ścianka działowa, aby ukryć kasetę drzwiową i umożliwić zamknięcie kuchni drzwiami przesuwnymi. Otwarte na co dzień drzwi chowają się w ścianie i pozostają niewidoczne. Używane są głównie wieczorom, aby kuchenne hałasy nie budziły dzieci, gdy pani domu gotuje. Z myślą o gotowaniu i przygotowywaniu posiłków zaplanowano zabudowę kuchenną, która nie tylko zajmuje główną ścianę w kuchni, ale przechodzi również na sąsiednią oferując liczne szafki i szuflady oraz dużą powierzchnię blatu roboczego. Zarówno przestrzeń do przechowywania jak i miejsce do pracy są szczególnie cenne w kuchni dla rodziny.

Nie mniej ważna jest kwestia łatwego utrzymania wnętrza w czystości. Z tego powodu szafki nie mają tradycyjnych uchwytów – zastąpiły je praktyczne frezowania krawędzi frontów, umożliwiające łatwe otwieranie bezuchwytowe. Z kolei laminowany blat z dekorem drewna w ciepłym nugatowym odcieniu to praktyczna alternatywa dla blatu z drewna. Wśród praktycznych rozwiązań warto wymienić także zastosowany w szafce pod zlewozmywakiem mechanizm wspomagania otwierania marki Blum – szafkę z pojemnikiem na odpady można otworzyć zarówno pociągając za krawędź frontu jak i naciskając na jego powierzchnię.

Tej nowoczesnej i funkcjonalnej kuchni nie brakuje również domowego ciepła i charakteru. Ten ostatni to zasługa koloru z wyczuciem wprowadzonego do aranżacji. Klienci bardzo lubią kolory we wnętrzu – opowiada arch. Justyna Mojżyk. – Przekonałam ich jednak, aby zarówno w kuchni, jak i pozostałych pomieszczeniach stworzyć neutralną bazę, a mocne kolory wrzucać jak barwne krople. W kuchni jest to kolor niebieski na ścianie przy lodówce. Dzięki temu, gdy kolor się znudzi będzie go można łatwo zmienić, wystarczy przemalować ścianę. Właściciele bez trudu znajdą pasujący odcień wybierając z bogatej palety barw tworzących efektowny „patchworkowy” wzór na płytkach zdobiących ścianę na blatem.

Tekst: Anna Usakiewicz
Zdjęcia: Monika Filipiuk-Obałek

Projekt: mgr inż. arch. Justyna Mojżyk
Pracownia Projektowa Poliforma
www.poliforma.pl
pracownia.poliforma@gmail.com

Komentarze

Zaloguj się