PARTNER PORTALU
Kuchnia w domu. 20 pięknych zdjęć. Zobacz je wszystkie!

Kuchnia w domu. 20 pięknych zdjęć. Zobacz je wszystkie!

Autor: Urszula Tatur
10 wrz 2020 09:45

Duża kuchnia to więcej możliwości aranżacyjnych. Przy jej urządzaniu ogranicza nas tylko wyobraźnia. Podpowiadamy na jakie rozwiązania warto postawić, by była w pełni funkcjonalna.

W dużej kuchni doskonale sprawdzi się wyspa. To rozwiązanie, które nie tylko efektownie się prezentuje, ale może też mieć wiele zastosowań. Najczęściej wyspa zapewnia dodatkowe blaty robocze. Warto je jednak połączyć ze strefą zmywania lub gotowania. W pierwszym przypadku postawmy na elegancki zlew i dekoracyjną baterię, które staną się biżuteryjnym akcentem całej kuchni. W drugim – zadbajmy o odpowiedni wyciąg oraz efektowne oświetlenie. Obie te rzeczy zapewnią dekoracyjne okapy wyspowe z funkcją lampy LED. Pamiętajmy także o materiałach z jakich wykonamy same blaty. Kamienie, konglomeraty i spieki kwarcowe spełnią się w tej roli najlepiej.

Dużo kuchnia to niewątpliwie więcej miejsca na przechowywanie. Warto więc część zabudowy meblowej przeznaczyć na wysokie carga czy systemy szaf na zapasy. Nie tylko zastąpią one domową spiżarnię, ale też dzięki łatwemu dostępowi do gromadzonych produktów, ułatwią kuchenne prace. Więcej miejsca do przechowywania zyskamy również dbając o porządek i właściwe przechowywanie naczyń i akcesoriów kuchennych w szufladach. Ułatwią to specjalne maty antypoślizgowe oraz organizery. Nie zapominajmy też o szafkach górnych. Korzystanie z nich ułatwią specjalne systemy podnośników, za pomocą których front płynnie otwiera się do góry. Tego typu rozwiązania sprawiają, że fronty otwartych szafek nie tylko nie przeszkadzają przy pracy w kuchni, ale również nie kolidują z innymi szafkami.

W dużej kuchni bardzo ważną rolę pełni oświetlenie. Dlatego nie możemy pozwolić sobie na jedno centralnie umieszczone źródło światła, gdyż nie doświetli ono całej przestrzeni, a przez to nie spełni swojej roli. Najlepiej zdecydować się na różne źródła światła, zróżnicowane pod względem funkcjonalnym. W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszy się oświetlenie LED. Poza walorami dekoracyjnymi, zapewnia wszechstronność zastosowania oraz niewielki pobór mocy. Ledy można wykorzystać w kuchni do oświetlenia blatu roboczego lub też do dekoracyjnego oświetlenia wnętrza szafek. Oczka ledowe mogą być stosowane w niemal każdej części mebla - nad, pod, w środku, a nawet w szufladach. Równie ważne co sztuczne oświetlenie jest światło naturalne. Manipulować im pozwolą odpowiednio dobrane rolety czy żaluzje. Możliwości mamy wiele, warto jednak postawić na solidne rozwiązania, jak blindy czy shuttersy, które dodatkowo efektownie się prezentują.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także