×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia w domu jednorodzinnym. Zobacz piękny projekt

Kuchnia w domu jednorodzinnym. Zobacz piękny projekt

Autor: Urszula Tatur
Dodano: 07 gru 2017 13:11

Charyzmatyczna natura drewna noszącego ślady użytkowania oraz surowy charakter betonu zdecydowały o stylu aranżacji kuchni oraz sąsiadującej z nią jadalni.

Duże okna, które otwierają dom na ogród i sąsiadujący z nim las sprawiają, że bliskie sąsiedztwo przyrody staje się integralnym elementem aranżacji. Wsunięta wgłąb ogrodu kuchnia, za sprawą dużych przeszkleń, korzysta ze światła jak i uroków zieleni, która śmiało przenika do wnętrza.

Otwarte wnętrza jadalni i urządzonej tuż przy niej kuchni zachwycają nie tylko przestrzenią. Elementy stricte dekoracyjne ustąpiły miejsca wyjątkowym materiałom, które wykorzystane z niezwykłą aranżacyjną odwagą i wrażliwością zdecydowały o wyjątkowym charakterze projektu. Wnętrze, które z jednej strony jawni się jako chłodne i surowe, z drugiej – niezwykle ciepłe i rodzinne, wręcz zaskakuje rustykalnym klimatem. To zasługa drewna, które nie tylko spełnia się w roli „ocieplacza” przestrzeni, ale stanowi także swoistą sygnaturę projektu.

O aranżacji kuchni i jadalni śmiało można powiedzieć, że jest jedyna w swoim rodzaju. Specjalnie na potrzeby tego projektu wykonane zostały stół oraz wyspa kuchenna. Oba elementy wprost królują we wnętrzach. Zlokalizowana w centrum kuchni wyspa nie tylko decyduje o charakter wnętrza, ale stanowi swoiste centrum dowodzenia. Z płytą grzejną i zlewozmywakiem umieszczonym w blacie pełni rolę strefy gotowania i zmywania. Zabudowa meblowa, chociaż pojemna i zajmująca niemal całą powierzchnię ściany, pozostaje w tle. Wyspa pełni także rolę barku śniadaniowego, a duża powierzchnia blatu pozwala wygodnie przygotowywać posiłki.

Jadalnia zachwyca niemal rustykalnym klimatem. Wykończona drewnem ściana oraz stół z masywnym blatem są na tyle sugestywne, że bezzasadne było uzupełnianie wystroju o dekoracyjne dodatku. Tę rolę doskonale odgrywają materiały oraz designerskie krzesła i oświetlenie.


TEKST: ANNA USAKIEWICZ
ZDJĘCIA: MARCIN RATAJCZAK, www.pfmarcinratajczak.fott.pl
PROJEKT:
Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
mode:lina™
www.modelina-architekci.com

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także