×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Kuchnia w modnych szarościach. 12 dobrych projektów. Zobacz zdjęcia

Kuchnia w modnych szarościach. 12 dobrych projektów. Zobacz zdjęcia

Autor: Urszula Tatur
13 sty 2021 20:04

Szary to kolor roku 2021. Zobaczcie jak prezentuje się w kuchni.

Jeszcze kilka lat temu ogromną popularnością cieszyły się kuchnie, które stanowiły osobne pomieszczenie w domu. Z biegiem czasu zmieniły się jednak trendy dotyczące zagospodarowania przestrzeni, umeblowania, a przede wszystkim wykorzystania kolorów. Kolory, które wtedy były dominujące to przede wszystkim wszelkie odcienie brązu – od jasnego beżu, aż po ciemną czekoladę. Brązy stopniowo zostały wyparte przez nowy trend – wszechobecną biel, która stanowiła gwarancję porządku i harmonii. Teraz w kuchniach nierzadko królują odcienie szarości.

Zobacz też: Biała kuchnia nie wychodzi z mody! Zobaczcie 12 świetnych zdjęć!

Choć sama szarość jest barwą neutralną, wypada niezwykle efektownie w aranżacjach kuchennych, umiejętnie wydobywając ich subtelny urok i dyskretną elegancję. Szarość ma bowiem stałe miejsce w kanonie modnych aranżacji, a jej uniwersalne piękno się nie starzeje. Ponadczasową urodę szarej zabudowy kuchennej pomogą wydobyć aranżacyjne detale: szarość bardzo dobrze łączy się z drewnem i kamieniem, efektownie wypada również z wyrazistymi akcentami w mocnych, żywych kolorach.

Czytaj także: Salon z kuchnią i jadalnią. 20 świetnych wnętrz. Zobacz wszystkie!

Kolor szary w strefie kuchennej to nie tylko dekory na frontach mebli. Wybierając szarość, jako motyw przewodni aranżacji, mamy do dyspozycji wiele możliwości ciekawych kreacji. Dekor w połyskującej szarości na frontach mebli może przybrać tę samą barwę, co ozdobne nogi stołu, wyeksponowanego na tle zabudowy. Zaskoczeniem może być wybór AGD w identycznym kolorze, który estetycznie uzupełni całość.

Polecamy w serwisie: Mała kuchnia w bloku. 12 pomysłów na urządzenie. Świetne zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także