PARTNER PORTALU
Kuchnia w połysku. Modna i ponadczasowa aranżacja

Kuchnia w połysku. Modna i ponadczasowa aranżacja

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
12 maj 2009 12:55

Pierwsze wrażenie – rozmach. Drugie – miękka przytulność w barwach ecru i kremowych beży, wyostrzonych elegancją połyskujących powierzchni szkła i stali. Płynne linie ścian, sufitów i wyposażenia przenikają się wzajemnie jak układanka puzzle – wiele elementów wciąż na nowo odkrywa intrygującą całość.

Właściciele domu – młode małżeństwo z córeczką – zdecydowanie preferują niestandardowe wzornictwo, nowoczesne, z rozmachem, a jednocześnie przyjazne. Nowy dom miał być wygodną, rodzinną siedzibą, do której szybko się wraca i z przyjemnością przebywa, ale także miejscem spotkań towarzyskich.

Projekt budynku i wystroju wnętrz zamówili w tej samej pracowni – Villanette. Zadowoleni ze współpracy z arch. Dagmarą Obłuską, zdecydowali się jeszcze na projekt ogrodu.

Duża kuchnia, duża jadalnia - nie zawsze łatwo je urządzić

Jednolity styl, którego mottem są płynne, swobodnie falujące linie, sprawił, że dom i jego otoczenie mają atrakcyjny układ przestrzenny, jedyny i niepowtarzalny, a przy tym pasujący do dynamicznej osobowości gospodarzy.

Kuchnia jest położona na skraju imponującej wielkością i wystrojem przestrzeni parteru. Wchodzi się do niej przez dużą jadalnię, przesłoniętą od strony salonu fantazyjną ścianką z „oknem” na kwiaty. To przestrzeń reprezentacyjna, w której przyjmuje się gości, lecz także miejsce codziennych posiłków.

Uwagę zwraca komplet jadalniany – designerski stół bez kantów ze szkła i stali szlachetnej oraz krzesła w ciemnych, skórzanych tapicerkach. Wyjątkowość tego miejsca podkreśla rozświetlony halogenami, rozrzeźbiony sufit, powtarzający owal stołowego blatu. W granicach jadalni znajduje się także wykonana na zamówienie szafka kredensowa o falującej linii frontów. Stół i jego otoczenie skupiają uwagę; dopiero po chwili wzrok rejestruje półwysep barowy oraz wnętrze kuchni.

Lekka zabudowa kuchenna

Barek naturalnie łączy jadalnię i kuchnię. Tu można wypić kawę, szybko coś przekąsić czy zaprosić gościa na drinka. Zabudowa kuchni wydaje się niezwykle lekka, wręcz transparentna. Meble, ubrane w kremowy kolor frontów z MDF, urozmaicają stalowe dodatki i szafeczki z przejrzystego szkła. Ustawione przy ścianach, otaczają pomieszczenie swobodnie falującą linią, zarysowaną na frontach, blatach, podwieszanym suficie.

Połyskujące powierzchnie mebli, gresowej posadzki, fragmentów sufitu dodają wnętrzu rozmachu i jasności. Ma się poczucie swobody, bycia u siebie i niezobowiązującej elegancji. Kuchnia jest przy tym bardzo funkcjonalna.

Wyposażona została w imponującą liczbę szafek i szuflad do przechowywania oraz na dekoracje. Kompozytowy zlewozmywak oraz płyta ceramiczna pozostają „w ukryciu” - wtopiono je w tło ciemnych blatów. Pozostałe urządzenia AGD szlachetnie błyszczą stalą, obiecując komfort kucharzenia

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także