PARTNER PORTALU
Kuchnia w śródziemnomorskim stylu

Kuchnia w śródziemnomorskim stylu

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 marz 2014 11:10

Kuchnia wypłowiała od gorącego słońca, wypłukana przez słone, morskie fale... I to wszystko można mieć w polskim, kapryśnym klimacie? Owszem, wystarczy urządzić wnętrze w stylu śródziemnomorskim.

Właśnie taką kuchnię wymarzyła sobie gospodyni, zapalona podróżniczka, wielkim sentymentem darząca kraje basenu Morza Śródziemnego. Jej kuchnia miała być nowocześnie i funkcjonalnie wyposażona, a przy tym wystylizowana na wnętrze, łączące cechy rustykalne i romantyczne. Zamiast tradycyjnych mebli, zaprojektowano tu rozbudowaną konstrukcję z płyt gipsowo-kartonowych, którą z przodu „pozamykały” fronty z litego drewna sosnowego.

Rustykalna, piękna, zdobiona kuchnia

Zrezygnowano z wiszących szafek, na rzecz ozdobnych, dodatkowo podświetlonych wnęk. W dolnej, stojącej zabudowie znalazło się mnóstwo świetnie wyposażonych szafek i szuflad. Z kolei w wysokiej zabudowie schowano kuchenne AGD, drobiazgi i naczynia, a także stworzono stylowy schowek na wino. Blaty robocze przykryto płytkami nierówno krojonego trawertynu. Identyczne kafle, w towarzystwie mozaiki w podobnym kolorze, położono na ścianie, a także – jako dekor zdobiący wnękę, wyciętą w suficie podwieszanym.

Okap w stylu rustykalnym

Dekoracyjnym elementem wnętrza jest pokryta mozaiką i rysunkiem winorośli, bryła okapu. Pod nią kryje się jednak prawdziwy, minimalistyczny okap, pochłaniający zapachy. Wysmakowana stylistyka nie przeszkodziła bowiem w wyposażeniu kuchni w supernowoczesne urządzenia.

Na uwagę zasługuje też oryginalna, imitująca podniszczony parkiet posadzka, która, choć nie jest łatwa w utrzymaniu, rekompensuje to swoją efektownością. Imitacja jest tak udana, że podobno nie ma osoby, która nie chciałaby własnoręcznie sprawdzić, czy to aby na pewno nie jest drewniana podłoga...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także