Kuchnia w stylu klasycznym. 15 najpiękniejszych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Kuchnia w stylu klasycznym. 15 najpiękniejszych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
06 maj 2021 16:30

Klasyczne aranżacje przezywają swój renesans. W nowoczesnej odsłonie są lekkie, eleganckie, a nawet kolorowe. Zobaczcie 15 pomysłów na urządzenie kuchni w stylu klasycznym.

O klasycznie urządzonym wnętrzu z pewnością można powiedzieć jedno: nigdy nie wyjdzie z mody. Sięgając po tradycyjną elegancję, warto połączyć ją z nowoczesnymi elementami. Zdobne fronty, rzeźbione szprosy i modna szara kolorystyka? Jak najbardziej. Kuchnia klasyczna nie ulega zmieniającym się modom czy trendom. Jej uroda nie przemija z biegiem lat, a funkcjonalność niczym nie odbiega od współczesnych standardów. Za klasycznym obliczem kryją się bowiem nowoczesne rozwiązania, które dodatkowo zwiększają jego atrakcyjność.

Zobacz też: Biała kuchnia. 12 najmodniejszych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Zabudowę meblową w tym stylu wyróżniają ozdobne ramiaki, dekoracyjne frezowania frontów oraz szklane witryny z dodatkowymi zdobieniami w postaci szprosów. Kompozycję meblową zamykają blaty wykonane ze szlachetnych materiałów – drewna lub kamienia. Klasyczny charakter zabudowy meblowej podkreśli również wyposażenie – stylizowane sprzęty kuchenne, ceramiczny zlewozmywak czy bateria z kurkami.

Czytaj także: Remont kuchni. Tych błędów unikaj! Świetne inspiracje

Kuchnia klasyczna to nie tylko biel i dekory drewna utrzymane w tonacjach ciepłych beżów i brązów. Na rynku dostępna jest cała gama kolorów frontów dedykowanych do tego typu przestrzeni. Dzięki temu możemy dowolnie personalizować jej wystrój. Mając do umeblowania dużą powierzchnię możemy pokusić się o ciemniejsze wykończenia mebli, czy też wybrać elegancką czerń. Mniejszą czy słabiej doświetloną kuchnię rozjaśnią szafki w jasnym beżu, różnych odcieniach kremowego czy zgaszonej bieli. Dla niezdecydowanych strzałem w dziesiątkę może okazać się wybór drewna, które sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Polecamy w serwisie: Drewno w kuchni. 12 pomysłów na zabudowę meblową. Świetne zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także