PARTNER PORTALU
Kuchnia w stylu klasycznym. 20 pięknych zdjęć

Kuchnia w stylu klasycznym. 20 pięknych zdjęć

Autor: Urszula Tatur
03 marz 2018 08:55

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Zobaczcie jak prezentuje się w modnych bielach i szarościach.

Styl klasyczny dedykowany jest dla nieco sentymentalnych osób, które cenią tradycję i wspomnienia z rodzinnego domu czy starych fotografii – tzw. zwolennicy miejsc „z duszą”. Oczywiście nie oznacza to wcale, że taka kuchnia ma wyglądać jak przedwojenna. Styl ten charakteryzuje łączenie nowoczesności z tradycją i korzystanie z designu minionych epok w nowoczesnym wydaniu.

Żeby nasza kuchnia uzyskała wygląd retro, musimy wybrać meble, armaturę oraz sprzęt AGD, które będą swoim kształtem nawiązywać do minionych stuleci – możemy postawić na wysublimowany styl klasyczny, ale również zdecydować się na inspiracje z XX wieku – z lat 20’, 50’ czy 70’. Wszystkie urządzenia posiadają detale podkreślające tradycyjną estetykę oraz kolory idealnie pasujące do kuchni w stylu klasycznym. Występują w kilku wersjach kolorystycznych: czerń, biel antyczna i antracyt.

 Meble kuchenne pasujące do tego typu sprzętów powinny być wykonane z naturalnych materiałów (najlepiej drewna) i charakteryzować się prostotą formy. Najlepiej utrzymane w kolorze białym lub w pastelowych odcieniach. Ozdobą takiej kuchni mogą być przeszklone witryny, czy piękne kredensy, które pamiętamy z domów naszych babć.

W przypadku gdy zależy nam tylko na odświeżaniu kuchni, bez zmiany mebli czy sprzętów, po umieszczeniu w niej pamiątek rodzinnych czy starych elementów dekoracyjnych (cukiernice, dzbanki, zastawa, zasłonki), również możemy uzyskać efekt stylowej kuchni. Bez trudu powinniśmy je znaleźć na targu staroci czy w antykwariatach. Dla wzmocnienia efektu, możemy pokusić się też o wymianę płytek dekoracyjnych na te w stylu retro (mozaiki czy imitujące cegłę) – sukces gwarantowany!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także