Kuchnia  w stylu zen. Gotuj egzotycznie

Kuchnia w stylu zen. Gotuj egzotycznie

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
31 marz 2009 10:31

Harmonia i spokój, sprzyjające medytacji... albo podziwianiu obrazów i fotografii, otrzymanych od zaprzyjaźnionych artystów. Jasna, minimalistyczna kuchnia stała się dla nich idealnym tłem.

W oszczędnie zaaranżowanej kuchni, w której nic nie przerwie skupienia podczas gotowania, zaaranżowano dwa ciągi meblowe. Jeden to imponująco długi pas szafek pod oknami, z mnóstwem praktycznych, wysuwanych szuflad. Drugi zestaw mebli został wmontowany dokładnie naprzeciwko, w wysoką ścienną wnękę. Właśnie w nim sprytnie poukrywano wszelkie niezbędne w kuchni sprzęty AGD.

Kuchnia w szarościach

Kuchenne meble są szare, a nie jak mogłoby się wydawać – białe. Szary kolor jest zresztą barwą, która – w różnym natężeniu – regularnie pojawia się w całym mieszkaniu. Szare szafki mają stalowe uchwyty i wykończenia. Do nich zostały też dobrane inne stalowe detale, m.in. armatura i okap w kształcie metalicznej tuby.

W efekcie tworzy się szaro-metaliczna przestrzeń, której chłodną kolorystykę „zaburza” jedynie podłoga z naturalnego drewna (zabezpieczona warstwą PCV), drewniane krzesła, pastelowa ceramika, żywa barwa kwiatów doniczkowych oraz oczywiście prace artystów.

Dom z dziełami sztuki

Gospodarze są kolekcjonerami dzieł sztuki, więc chętnie eksponują je w różnych miejscach mieszkania. Warto zwrócić uwagę na kilka prostych zabiegów aranżacyjnych, które uatrakcyjniły wnętrze. Sufit nad oknami został nieco obniżony, by można było w nim umieścić nowoczesne lampki – reflektorki o światłach skierowanych w różnych kierunkach. Po bokach ścian, jakby na przedłużeniu sufitu, wytworzyły się nisze – w których umieszczono niewielkie szklane półki na drobiazgi.

Szkło pojawia się tu jeszcze w postaci wąskiego pasa na ścianie przy kuchence, w formie półki – czaszy okapu oraz szklanej ściany, oddzielającej kuchnię od gabinetu. W oknach, na wąskich, stalowych szynach, zawisły krótkie, przezroczyste zasłonki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także