Kuchnia z jadalnią. 12 pomysłów do bloku. Zobacz zdjęcia!

Kuchnia z jadalnią. 12 pomysłów do bloku. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
03 marz 2021 11:20

Jadalnia to miejsce codziennych spotkań domowników. Jak ją urządzić w małym mieszkaniu w bloku? Zobaczcie nasze propozycje.

Jadalnia to miejsce wyjątkowe w naszym domu. Tu codziennie gromadzimy się przy stole, by wspólnie cieszyć się chwilami spędzanymi w rodzinnej atmosferze. Dlatego warto zadbać, by przestrzeń ta była szczególna. Współcześnie rzadko kiedy decydujemy się, by nasza jadalnia zajmowała osobne pomieszczenie. W mieszkaniu w bloku to rozwiązanie wydaje się nie mieć racji bytu. Zabiera bowiem zbyt wiele cennego miejsca, a odseparowana od kuchni czy salonu przestrzeń nie sprzyja rodzinnym kontaktom.

Czytaj też: Mała kuchnia. Podpowiadamy jak urządzić. Dużo pięknych zdjęć!

Jadalnia połączona z kuchnią staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w naszych mieszkaniach. Przemawia za tym zmiana stylu życia, wysokie ceny zakupu nieruchomości czy wreszcie ergonomiczne meble, które są coraz lepiej dopasowane do naszych potrzeb. Koncepcja wystroju wnętrz nieustannie się zmienia i ewoluuje w stronę coraz większej wygody domowników. Również jadalnia w kuchni może być urządzona w zdecydowanie bardziej funkcjonalny sposób, który dodatkowo sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu.

Urządzenie jadalni tuż przy kuchni ma wiele zalet. Nie tylko skraca to czas serwowanych posiłków, ale też pozwala płynnie i elegancko zaaranżować tę właśnie strefę funkcjonalną. Nieduży stół z krzesłami ulokowany między kuchnią a salonem to doskonały sposób na wyznaczenie granic między obiema przestrzeniami.

Zobacz także: Salon w bloku. Jak go urządzić? Praktyczne porady, dużo zdjęć

Jednym z pierwszych problemów jakie się pojawiają przy urządzaniu jadalni jest wybór odpowiedniego stołu. To najważniejszy mebel w tej przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w bloku, są stoły rozkładane. Ich podstawową zaletą jest mały rozmiar, który w razie wizyty dużej liczby gości można znacznie powiększyć poprzez rozłożenie blatu. Przydaje się to zwłaszcza w jadalni połączonej z kuchnią, kiedy rozłożony stół może ograniczać nam przestrzeń roboczą.

 Polecamy w serwisie: Biała kuchnia nie wychodzi z mody. Podpowiadamy jak urządzić. Dużo zdjęć!

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także