Kuchnia z jadalnią. Najlepsze pomysły do małych wnętrz. Zobacz zdjęcia

Kuchnia z jadalnią. Najlepsze pomysły do małych wnętrz. Zobacz zdjęcia

Autor: Urszula Tatur
11 kwi 2021 15:30

Wszyscy wiemy jak wspólne przygotowanie posiłków i ich spożywanie zbliża ludzi. Zadbajmy o to, aby w każdej kuchni znalazł się chociaż jadalny kącik. Osobna strefa pozwala się wyciszyć i w spokoju zjeść posiłek.

Jadalnia to miejsce spotkań. Tych codziennych, przy okazji wspólnych posiłków, i tych wyjątkowych, gdy biesiadujemy w gronie bliskich i znajomych. Jej wystrój uprzyjemni wspólnie spędzane chwile. Jadalnia powinna być obowiązkowym miejscem w każdym domu czy mieszkaniu bez względu na jego wielkość. Jadalny kącki pozwala się wyciszyć i w spokoju zjeść ulubiony obiad. Jak poradzić sobie z urządzeniem go w niewielkim mieszkaniu w bloku?

Mała jadalnia w bloku

To, jaka będzie nasza jadalnia zależy w główniej mierze od wielkości naszego mieszkania. Im więcej miejsca i przestrzeni – tym więcej możliwości i łatwiej nam będzie zaaranżować jadalnię. W niedużych wnętrzach kuchnia z dużą jadalnią to luksus. Nie należy jednak z niej rezygnować. Nawet mały stolik zapewni nam bowiem komfort i wygodę podczas spożywania posiłków. Taki kącik każdemu się przyda – jest bardzo funkcjonalny i wygodny. Jak zatem stworzyć wygodną, a zarazem efektownie się prezentującą jadalnię w małym wnętrzu?

Między kuchnią a salonem

W małym mieszkaniu jej aranżacja będzie wymagała nieco więcej zachodu, jednak wszystko da się dobrze zaplanować. W ostatnim czasie hitem aranżacyjnym stała się jadalnia na granicy kuchni i salonu. Jest to niezwykle modne a zarazem bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Na taką opcję można zdecydować się kiedy ma się otwartą kuchnię. Kuchnia łączona z salonem pozwala na świetną lokalizację stołu a także wydzielenie granicy pomiędzy częścią dzienną a kuchenną. Jadalnia na granicy stref użytkowych może mieć postać stołu z ładnymi krzesłami. Umiejscowienie małej jadalni na środku pozwala oddzielić miejsce w którym przygotowuje się posiłki, miejsce w którym się je spożywa i miejsce, w którym się odpoczywa.

Stół w jadalni

Serce każdej jadalni stanowi stół, wokół którego powinno się znaleźć miejsce dla każdego domownika. Największą popularnością cieszą się stoły drewniane, które sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Na rynku odnajdziemy jednak także modle ze szklanym czy kamiennym blatem. Jego wyboru jest kwestią indywidualnych upodobań. O wiele ważniejsze jest dopasowanie rozmiaru stołu do wielkości pomieszczenia oraz ilości domowników. Jeżeli mamy małe wnętrze, wybierzmy model rozkładany, który na co dzień zajmie mniej miejsca. Odpowiednim wyborem do niedużych wnętrz będą także modele okrągłe, które doskonale wpiszą się w otwartą przestrzeń kuchni z salonem. Odpowiednią atmosferę wokół stołu pozwolą zbudować tekstylia i akcesoria do jadalni, które umilą chwile spędzane na wspólnych posiłkach.

Polecamy w serwisie: Jak urządzić kuchnię w bloku? 15 pomysłów dla każdego

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także