PARTNER PORTALU
Kuchnia z półwyspem. To się sprawdzi w małym wnętrzu!

Kuchnia z półwyspem. To się sprawdzi w małym wnętrzu!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
04 marz 2009 09:13

Przy urządzaniu kuchni walory dekoracyjne pomieszczenia zwykle nie odgrywają tak istotnej roli, choć, jak pokazuje praktyka, można w bardzo atrakcyjny sposób pogodzić estetykę i funkcjonalność.

Otwarta kuchnia, wymaga szczególniej oprawy, tym bardziej jeśli stanowi część salonu. We wnętrzu zaaranżowanym przez arch. Katarzynę Mikulską-Sękalską dominantą jest czerwona płyta pleksi z twarzą dziewczyny w ciemnych okularach, idealnie wkomponowująca się w nowoczesny charakter wnętrza.

Przykuwająca wzrok dekoracja stylistycznie nawiązuje do estetyki pop-artu. Świadczy o tym nie tylko kontrastowe zestawienie barw – nasyconej czerwieni z szarością, ale również wykorzystanie sztucznych materiałów (laminatów, połyskującej stali, czy wreszcie wspomnianej płyty pleksi).

Stalowe elementy w kuchni

Rozwiązaniem podkreślającym tę estetykę są także bardzo mocno zarysowane linie mebli i wyposażenia. Szczególną rolę odgrywają tu poziomy wyznaczone przez elementy wykonane ze stali nierdzewnej. Pojawiają się one nieomal w każdej części kuchni.

Połyskującą stalą zwieńczony jest bar, wyznaczający umowną granicę między kuchnią, a salonem. Zabieg znajduje też kolorystyczną kontynuację we sprzęcie AGD (w wersji inox) oraz meblowych cokołach. Laboratoryjna sterylność została oswojona ciepłą w odbiorze podłogą i nasyconą barwą płyt wykorzystanych na fronty szafek.

Wygodna i funkcjonalna kuchnia

Zestawienie obok siebie materiałów kojarzonych z nowoczesnością, jak i z tradycyjnym, rustykalnym wizerunkiem kuchni wprowadza do wnętrza równowagę. Równowagę, pozwalającą traktować kuchnię nie jak dzieło sztuki (choć z pewnością może do niego pretendować), nie bezduszne laboratorium czy też skomplikowaną w obsłudze machinę, ale jako wizualnie atrakcyjną przestrzeń, w której można w spokoju i bez skrępowania napić się w szlafroku i przydeptanych kapciach, zwykłej czarnej kawy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także