PARTNER PORTALU
Mała kuchnia z jadalnią: wnętrze na luksusowym jachcie

Mała kuchnia z jadalnią: wnętrze na luksusowym jachcie

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
21 gru 2014 14:27

Czy można podróżować, a zarazem czuć się jak u siebie w domu? Oczywiście! Pod warunkiem jednak, że mamy swój jacht z funkcjonalną a zarazem ciepłą kuchnią i jadalnią.

Kuchnia na jachcie nie zawsze musi być przestrzenią typowo roboczą, wyposażoną jedynie w niezbędne sprzęty. Dowodzi tego projekt amerykańskiej pracowni Officine Gullo, zrealizowany we współpracy ze Studiem Prima Design z Florencji. Strefa kulinarna na ekskluzywnym jachcie H630e jest nie tylko praktyczna, ale też posiada swój unikalny styl. To wnętrze gdzie spotyka się funkcjonalność z wyjątkową estetyką.

Punktem wyjścia do stworzenia takiej przestrzeni było przezwyciężenie koncepcji zintegrowanego wystroju, który z reguły jest wynikiem optymalizacji przestrzeni. Aby uzyskać jak najwięcej miejsca na jachcie, często rezygnuje się z estetycznego wyglądu, pozbawiając wnętrze autentycznego klimatu charakterystycznego dla prawdziwej domowej kuchni.

Kuchnia na jachcie H630e urzeka przytulnym i komfortowym wystrojem, uzyskanym poprzez staranny dobór materiałów i wykończenia. Ten oryginalny pomysł pozwala podróżować i podziwiać piękno morskiej panoramy, a zarazem czuć się jak w domu.

Projekt wykonany jest w całości na miarę jachtu, a wiec spełnia wszystkie standardy wagowe ustalone dla statków morskich. Do jego realizacji wykorzystano gruby stop aluminium z mosiądzem z wykończeniem w perłowym odcieniu szampana. Blaty wykonano natomiast ze stali szczotkowanej AISI 316. W nowoczesnej zabudowie ukryto płytę kuchenną, piekarnik, zmywarkę i lodówkę. Zainstalowany także system antywibracyjny, który zapewnia pełen komfort nawet wtedy, gdy fale są nieco bardziej wzburzone.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także