PARTNER PORTALU
Malowane meble. Przepis na sielską kuchnię

Malowane meble. Przepis na sielską kuchnię

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
21 kwi 2009 10:49

Łodyżki kwitnącego dziurawca na beżowo-żółtym tle mebli, ściany z bali w naturalnym kolorze, podłoga w odcieniu rozgrzanej słońcem plaży, za oknem mazurski krajobraz. Wystrój całego domu, ujmuje swym sielskim ciepłem i przytulnością.

Dom jest duży, wnętrza rozlokowane są na trzech kondygnacjach. Środkowa to część reprezentacyjna – tutaj skupia się życie rodzinne i towarzyskie. Pomyślana została jako otwarta przestrzeń, a jej łączność podkreślona płytkami terakoty w odcieniach beżów, ciepłych pomarańczy i jasnego brązu ułożonymi na całej podłodze.

Kuchnia, choć ładna i oryginalna, nie odgrywa tu pierwszoplanowej roli. Jest niezbędnym zapleczem, pozwalającym na przygotowywanie posiłków i podawanie ich w sąsiadującej jadalni. Obok pełnych frontów szafek i szuflad, w górnej zabudowie pojawiają się „kratkowane” drzwiczki i podwieszone pod nimi otwarte półeczk.

Bardziej wyeksponowana została jadalnia. Ogromny, dwunastoosobowy stół z drewna dębowego wykonał według rysunku projektantki stolarz o zamiłowaniach rzeźbiarskich. Każdą nogę zdobi – w miejscu styku z blatem stołu – płaskorzeźba w postaci otwartego kielicha kwiatu. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także