PARTNER PORTALU
Mebel salonowy

Mebel salonowy

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
08 maj 2009 11:06

Wyspa kuchenna zwieńczona barem w kolorze wenge. Niemal biała podłoga i rozświetlony podwieszany sufit. Ta kuchnia jest jednym z mebli w salonie. Już na pierwszy rzut oka widać w tym apartamencie harmonię architektoniczną i funkcjonalną. Żadnego dysonansu, zgrzytu, przypadkowości...

Projekt aranżacji wnętrz powstawał, gdy budynek był jeszcze w budowie. To najbardziej komfortowa sytuacja, zarówno dla inwestora, jak i projektanta. Możliwa jest znaczna ingerencja w proponowany układ, a tym samym niemal stuprocentowa realizacja wizji projektowej. Tutaj wszystkie zmiany budowlane zostały wykonane w ramach umowy z deweloperem. A w porównaniu z pierwotnymi założeniami dokonała się niemal rewolucja.

Nowy porządek rzeczy

To co było, nie odpowiadało inwestorce. Było takie zwyczajne i zupełnie nie pasowało ani do jej stylu życia, ani poczucia estetyki. Ta młoda, dynamiczna kobieta chciała mieć komfortowy, nowoczesny apartament, w którym odpocznie, ale także spotka się z przyjaciółmi. Stąd „wywróciłam” dotychczasowy porządek rzeczy i stworzyłam go od nowa. Było to ogromne przedsięwzięcie, wiązało się nie tylko z przestawianiem ścian, ale i gruntowną przeróbką wszystkich instalacji. Apartament ma dwie wyraźne strefy: na prawo od wejścia – ściśle prywatną z sypialnią i łazienką właścicielki, na lewo – reprezentacyjną. Wzniesiona po linii delikatnego łuku, w znacznej części wypełniona pustakami szklanymi, ściana naprzeciw drzwi jakby naturalnie wyznacza kierunek i zaprasza dalej. Przestrzeń salonu ma ciekawy, nieregularny obrys i – zgodnie z obecnymi trendami – skupia rodzinno-towarzyskie życie.

Część salonu

Kuchnia to salonowy mebel, który służy do przyrządzania szybkich posiłków i przechowywania koniecznych do tego produktów i akcesoriów. Jest niezbędna, ale jednocześnie nie najważniejsza. Swym wyglądem płynnie wtapia się w otoczenie – te same materiały i kolory, tylko -zamknięte w innych formach. W całej dziennej przestrzeni dominuje, tak modna obecnie, złamana biel, podkreślona odcieniem wenge i taflami szkła, które dodają optycznej głębi i lekkości. Z tego nowoczesnego, wyraźnie minimalistycznego wizerunku wyłamują się, ale wprowadzają przytulne ciepło, parkiet z parzonej akcji oraz dekoracyjna, z marmurowej łupanki, ściana będąca tłem dla telewizora. Pod względem lokalizacji kuchnia spełnia wszystkie potrzeby właścicielki. W obrębie kuchni znajdują się dwuskrzydłowe drzwi na taras, który jest letnim przedłużeniem salonu. Są wygodnym przejściem, ale też elementem, powiedziałabym, integrującym. Szeroko otwarte zapewniają łączność przestrzeni i utrzymanie kontaktu wzrokowego, jak również swobodę wnoszenia, wynoszenia i donoszenia wszystkiego, co potrzebne do spędzania czasu na powietrzu. Komfortowy dostęp mamy też do jadalni. Stół częściowo stoi w przeszklonej wnęce i biesiadnicy mają piękny widok za oknem o każdej porze roku, dnia i nocy. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także