PARTNER PORTALU
Meble kuchenne: skontrastuj biel i czerń

Meble kuchenne: skontrastuj biel i czerń

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Umiar pełen elegancji. Lekki, świeży minimalizm. Wystarczy jeden rzut oka i wszystko jest jasne: to kuchnia skrojona na miarę wyjątkowo wymagającego użytkownika.

Użyte tu materiały równie dobrze mogłyby zostać wykorzystane w salonie, a dużą wyspę kuchenną można wykorzystać jako bar i posadzić wokół niej zaproszonych gości. To całkiem spore pomieszczenie, ale dzięki znajdującej się w centrum wyspie, wszystkie urządzenia znajdują się wobec siebie w dogodnej odległości.

Jako że stanowisko do gotowania znalazło się w obrębie wyspy, przygotowywanie posiłków może stać się okazją do towarzyskich spotkań, a duży blat dookoła może być wykorzystywany na wiele sposobów. Kolorystyka jest tu z założenia stonowana, ale zdarzają się niespodzianki.

Biel frontów skontrastowana z czarnymi blatami

Połyskliwą, zdecydowanie dominującą biel frontów wysokiej zabudowy skontrastowano z nobliwą czernią granitowych blatów. Wrażenie chłodnej nowoczesności wzmacniają stal oraz szkło na ścianach, zaś delikatnie przełamują – fronty szafek, częściowo wykończone egzotycznym fornirem. W tę spokojną paletę barw, wdziera się znienacka mocny, intrygujący akcent: soczyście czerwone, designerskie krzesło Kartella.

Obniżony, podwieszony sufit nadał wnętrzu bardziej dynamiczny wygląd i charakter. Jego konstrukcja posłużyła przy okazji jako oprawa lampek halogenowych. Oprócz nich zawieszono także dwie dekoracyjne, wcale niekuchenne lampy, a nad blatami roboczymi zainstalowano komplet kinkietów w geometrycznych, chromowych oprawach. Światło odbija się w lśniących materiałach i powierzchniach, których jest tutaj wyjątkowo dużo. Błyszczy podłoga, fronty szafek, kuchenna wyspa, tafle szkła na ścianach i na półkach. Lśnią także granitowe blaty i czerwone krzesło.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także