Meble kuchenne w kolorze wenge

Meble kuchenne w kolorze wenge

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
31 marz 2009 10:18

Apetycznie brązowe ściany, funkcjonalna zabudowa kuchenna, konsekwencja w stosowaniu form i materiałów, to tylko niektóre cechy tej kuchni

Zaprojektowana z niezwykłą precyzją strefa funkcjonalna uderza klarownością i... swoistą lekkością. Świadomość, iż została wyposażona praktycznie „po zęby” nie pozwala zapomnieć o zabiegach, jakich użył projektant wnętrza, aby zatuszować elementy mniej estetyczne, a wyeksponować te, zasługujące na większą uwagę.

Wyburzone ścianki działowe

Planowanie przestrzeni całego mieszkania odbyło się jeszcze na etapie stawiania ścian. Korzystając z możliwości technicznych właściciele pozbyli się kilku ścianek działowych oraz fragmentu ściany nośnej. W powstałą wnękę projektant „wtopił” część zabudowy kuchennej, w której znalazły się takie sprzęty jak piekarnik, kuchenka mikrofalowa i lodówka.

Całość, wraz z kilkoma szafkami, została obudowana drewnianym, wysuniętym w stronę kuchni, obramowaniem, w którym dodatkowo umieszczono kilka lampek halogenowych. O ten sam motyw, w nieco mniejszej formie, została wzbogacona kuchenna wyspa, nad którą zamontowano podświetlany, stalowy okap w kształcie walca.

Obniżony sufit w kuchni

Obniżone pasmo sufitu, rozpoczynające się w centralnej części kuchni, połączyło tę strefę z salonem i przedpokojem. Oryginalna konstrukcja sufitu miała za zadanie uporządkować wizualnie przestrzeń i ukryć przewody wentylacyjne. Kolejny pomysł estetycznego zagospodarowania wnętrza polegał na wcieleniu w życie subtelnych zestawień kontrastowych.

W otwartym na jadalnię i kuchnię salonie podłogę pokryto drewnem merbau, natomiast zabudowa i wyspa kuchenna wykonane zostały z drewna wenge. Z ciemnym materiałem kontrastują jasne elementy: płytki z polerowanego gresu na podłodze w kuchni, uchwyty w zabudowie oraz ściany w kolorze złamanej bieli.

Poszczególne fragmenty ścian zostały pomalowane również na kolor mlecznej czekolady, który, w połączeniu z bogatą aranżacją świetlną, wzbogaca plastyczny i... apetyczny wizerunek wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także