PARTNER PORTALU
Męska przestrzeń

Męska przestrzeń

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Właściciel mieszkania ma niepohamowaną wyobraźnię i artystyczną duszę. Nie dziwi więc, że w jego pierwszym, własnym lokum zaskakujące rozwiązania mieszają się z ekstrawagancją i polotem.

Współpraca z trojgiem projektantów dała efekt, z którego absolwent ASP jest w pełni zadowolony i dumny. Parter dwukondygnacyjnego apartamentu, zgodnie ze współczesnymi trendami, jest strefą dzienną i gościnną. Priorytetem była tu otwartość przestrzeni. Pewnych podziałów nie dało się uniknąć, ale rolę ścian i solidnych drzwi przejęły szklane, matowe i przezroczyste, przepierzenia. Otwartą na jadalnię kuchnię – od strony korytarza, jak i salonu – można zamknąć przesuwnymi drzwiami. Ich rozsunięcie zaciera wszelkie podziały. Strefa kuchenna zajmuje niewiele miejsca – to ustawiona na planie litery „L” zabudowa. Jej kontynuacją – już w obrysie jadalni – jest ogromny bar, przy którym gospodarz uwielbia podejmować gości.

Bryła baru jest dominująca, jadalniany stół i krzesła stanowią znacznie dalszy plan, bo uwagę przyciąga ceglana ściana. Jej ostateczny szlif to zasługa gospodarza, który część cegieł osobiście pomalował. Mała kuchnia jest – za sprawą niekonwencjonalnych materiałów i kolorystyki – „wielka” duchem. Fronty stojących szafek wykonane są ze stali, wiszące porażają lakierowaną na wysoki połysk bielą – razem nadają kuchni zupełnie niecodzienne oblicze. Wrażenie surowości potęgują blaty z czarnego granitu i błyszczące, czarne szkło nad nimi. Nowoczesne urządzenia, w tym płyta gazowa, elektryczny grill, kuchenka mikrofalowa do zabudowy oraz bateria zlewozmywakowa o profesjonalnym, gastronomicznym wzornictwie, jeszcze wzmagają industrialny chłód. Ten nieco mroczny klimat właściciel złagodził sympatycznym, ale bez wątpienia zaskakującym akcentem... Wolno stojąca lodówka ma intensywny różowy kolor i stylistykę lat 50. XX wieku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także