×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Modna kuchnia: 10 pięknych kuchni w bloku

Modna kuchnia: 10 pięknych kuchni w bloku

Autor: Justyna Łotowska
01 gru 2020 09:32

Jak urządzić kuchnię w bloku? Jak zaaranżować małą kuchnię i powiększyć ją optycznie? Te kuchnie mogą być najlepszą inspiracją! Zobaczcie 10 pięknych aranżacji kuchni w bloku!

W kuchni w bloku, zwłaszcza małej lub bardzo małej szczególnie liczy się układ mebli (zabudowy meblowej), kolor i materiał frontów kuchennych, a także wysokość szafek kuchennych. To te elementy aranżacji pięknej kuchni, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. 

Wybierając meble do modnej kuchni w bloku powinniśmy unikać masywnych mebli, stawiać raczej na lekkość wizualną i prostotę. W małej kuchni najlepiej sprawdzą się proste rozwiązania. Unikaj mocno rzeźbionych frontów i uchwytów, frezowań, różnych wzorów i kolorów. Jeśli lubisz ozdobny styl, lepiej zdecyduj się np. na przeszklenie części szafek. Szklane witryny dodają meblom lekkości, są też bardzo modne. 

Czytaj także: Kuchnia w bloku: 12 dobrych aranżacji małej kuchni

Innym ciekawym pomysłem na aranżację małej i modnej kuchni w bloku jest postawienie na fronty do samej góry, do sufitu, z pionowymi liniami. Szafki do sufitu dodadzą powierzchni do przechowywania, a przez to, że są pionowe, dodają kuchni wysokości i powiększają ją optycznie. Możemy też pokusić się o rezygnację z części górnych szafek i postawienie na otwarte półki, choć to zabieg, który ma też wielu przeciwników, głównie z powodu trudności w sprzątaniu takich zakamarków. 

Więcej na temat modnej kuchni: Najpiękniejsze kuchnie w bloku. 20 zdjęć

Jak optycznie powiększyć małą kuchnię w bloku? Stawiaj na jasne kolory szafek kuchennych. Jasny kolor powiększa optycznie i rozjaśnia pomieszczenie. Jasne barwy odbijają światło i dzięki temu kuchnia wydaje się większa, bardziej przestronna i otwarta. Najlepiej sprawdzą się kolory: biały, jasnoszary, beżowy, kolor jasnego drewna (dębu, buku), delikatne pastele. Miłośnicy drewna powinni postawić na gładkie jasne fronty i prostą zabudowę. Możemy też zdecydować się na wykończenie mebli kuchennych z połyskiem - to dobry pomysł do małej i modnej kuchni, choć coraz częściej widywane są kuchnie matowe. 

Więcej modnych białych i jasnych kuchni w bloku: Biała kuchnia z drewnem: piękne aranżacje, super zdjęcia

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także